Genādijs Ostrovskis (Krievija)

  Genādijs Ostrovskis (dz.1960) ir krievu scenārists, kino režisors un producents. Viņš ir dzimis Ukrainā, 1988.gadā pabeidzis Rostovas Valsts konservatorijas estrādes džeza nodaļu saksofona klasē, 1992.gadā - Scenāristu un režisoru augstāko kursu scenāriju nodaļu. Sākotnēji viņš ir profesionāls mūziķis un spēlē saksofonu varietē Rostovā pie Donas.

  90.gadu sākumā viņš sarakstījis lugu „Mana mazā grāfiene", kas tiek uzvesta Maskavā, un pats atzīst: „Mana pirmā pieredze teātrī man pilnībā nosita interesi par teātri." Par šo lugu viņš esot saņēmis 500 rubļus, par kuriem nopircis sievai džinsus.

  Genādijs Ostrovskis ir scenārija autors virknei filmu, starp kurām jāmin tādas kā „Mehāniskā svīta" (2002, rež. Dmitrijs Meshijevs), „Kustībā" (2002, rež. Filips Jankovskis), „Mīļākais" (2002, rež. Valērijs Todorovskis), „Nabaga radinieki", (2005, rež. Pāvels Lungins). Viņa filmu scenāriji ir saņēmuši virkni prestižu kino balvu.

  Pēc viņa scenārijiem uzņemtajās filmās spēlējuši tādi pazīstami aktieri kā Konstantīns Habenskis, Oļegs Jankovskis, Konstantīns Raikins, Aleksandrs Širvindts, Oļegs Jefremovs, Vjačeslavs Tihonovs, Mihails Uļjanovs, Vladimirs Maškovs, Sergejs Makoveckis, Sergejs Bodrovs, Vladimirs Iļjins, Sergejs Garmašs, Goša Kucenko, Fjodors Bondarčuks, Jeļena Jakovļeva un daudzi citi. Pats Genādijs Ostrovskis kā aktieris parādījies oficianta lomā filmā „Kustībā".

  Genādijs Ostrovskis ir režisors divām filmām, kurām pats rakstījis arī scenārijus: „Kapteiņi" (2010) un televīzijas filmai „Pelmeņi" (2013). Izrāde „Divi kapteiņi" (2014) ir Genādija Ostrovska debija teātra režijā.

  Publikācijas

  Pieteikties jaunumiem