Tautas deju zelta graudi

  Lielā zāle

  Koncerts 2 daļās
  Pirmizrāde - -0001. gada 30. novembrī
  Izrādes ilgums -

  4. novembrī Dailes teātrī notiks otrais “Tautas deju zelta graudi” koncerts. Pirmais koncerts, kurš notika 2017. gadā, parādīja, ka milzīgo publikas interesi izraisa ne tikai izcils deju izpildījums, bet arī tradicionālā horeogrāfija, kura neapstrīdami ietilpst Latvijas nemateriālās kultūras mantojuma zelta fondā. Acīmredzams, ka viena koncerta ietvaros nebija iespējams nodemonstrēt visus pazīstamākos izcilo Latvijas horeogrāfu iestudējumus, jo dižu horeogrāfu deju virkne ir daudz lielāka. Viņu mantojums joprojām iedvesmo jaunos horeogrāfus un tas tiek saglabāts nākamajām paaudzēm. Šīs dejas bez šaubām ir jebkura kolektīva repertuārā, tomēr šodienas dzīves ritmā, kad uz skatuves pārsvarā redzami spilgti un talantīgi, mūsdienās tapuši horeogrāfijas darbi, reti varam baudīt daudzās slavenās vecmeistaru dejas vienā koncertā.

  Tādēļ šis būs viens no retajiem koncertiem, kura programmā iekļautas tikai leģendārās vecmeistaru dejas, kas veido latviešu tautas deju zelta fondu. Koncertā tiks izpildītas Ulda Žagatas, Harija Sūnas, Alfrēda Spuras, Irēnas Strodes, Imanta Magones, Ulda Šteina, Aijas Baumanes un Zinaīdas Zeltmates skaistākās dejas, kuras nebija iekļautas pirmajā koncertā.

  Skatītājiem šī būs iespēja baudīt izcilu izpildījumu, jo koncertā piedalīsies labākie Rīgas Tautas deju ansambļi “Dancis”, “Vektors”, “Rotaļa”, “Ačkups” un “Dzintariņš”. Koncerta dalībnieku skaits būs teju 300 un tas jau pats par sevi liecina, ka ir gaidāms spilgts un neaizmirstams deju notikums. 

  Koncerts notiek ar Rīgas domes atbalstu.

  Koncerta mākslinieciskais vadītājs Vladimirs Ponomarjovs.

   

  Koncertu rīko Vladimira Ponomarjova biedrība

   Tuvākās izrādes

   Koncerts
   Pirkt biļeti

   Atsauksmes

   Pievienot komentāru
   Pievienot

   Pieteikties jaunumiem