Anka Herbuta
ROKTO

Lielā zāle

No poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode
Pirmizrāde - 2022. gada 12. martā
Izrādes ilgums -

Rokto ir teatrāls uzvedums, kuru iedvesmojuši vēlīnie Latvijas ebreju izcelsmes Amerikas gleznotāja Marka Rotko darbi, filozofa un kultūras teorētiķa Bjunga-Čula Hana idejas un neatšķetināmie tīklojumi starp mākslu un tirgu, garīgumu un kapitālismu, hoasu un mēģinājumiem mākslu regulēt. Viltojums un oriģināls ir stāsta centrālā tēma, kā arī to paradoksālās metastāzes virtuālajā vidē. No vienas puses, Rokto ir slavenā mākslinieka uzvārda kropļojums, līdzīgi tam, kā slaveni zīmoli tiek aizstāti ar viltojumiem, piemēram, Adibas vai Dolce Banana. No otras puses, izrādes nosaukums ilustrē Grēma Rovlinsona izvirzīto hipotēzi, ka neatkarīgi no burtu kārtības, kamēr vien vārda pirmais un pēdējais burts paliek savā vietā, mēs spējam saprast rakstīto tekstu.

Lukašs Tvarkovskis  (Łukasz Twarkowski, 1983) ir režisors, kurš veido multimediālas izrādes, apvienojot teātra, video un vizuālo mākslu. Viņš kopā ar savu komandu veidojis provokatīvas izrādes Polijā, bet īpašu publikas un kritikas sajūsmu izpelnījies Lietuvā ar 2017. gada izrādi “Lokis”, kura tika nominēta deviņām Lietuvas skatuves balvām un saņēma četras, tajā skaitā augstāko, Kultūras ministrijas pasniegto, Skatuves zelta krustu pašam Tvarkovskim. Nesenākais iestudējums “Respublika” piesaistīja uzmanību ne tikai ar vērienīgu inscenējumu, kas nojauc robežas starp īstenību, teātri un ilūziju, bet arī ar tajā skartajām tēmām, kuras aptver plašu mūsdienu problēmu loku par identitāti, virtuālo realitāti un cilvēcisko kaislību dabu.

Izrāde top sadarbībā ar Polijas Jana Kohanovska teātri (Jan Kochanowski theatre).

Izrāde top ar Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas līdzfinansējumu.

  Lomās

  Rēzija Kalniņa, Vita Vārpiņa, Ērika Eglija-Grāvele, Juris Bartkevičs, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Dumburs, Mārtiņš Upenieks, Toms Veličko, Katažina Osipuka (Katarzyna Osipuk), Andrejs Jakubčiks (Andrej Jakubczyk)

  Radošā komanda

  Režisors
  Lukašs Tvarkovskis (Lukasz Twarkowski)
  Scenogrāfs
  Fabijēns Ledē (Fabien Lédé)
  Kostīmu māksliniece
  Svenja Gasena (Svenja Gassen)
  Komponists
  Lubomirs Gželaks (Lubomir Grzelak)
  Horeogrāfs
  Pavels Sakovičs (Pawel Sakowicz)
  Video mākslinieks
  Jakubs Lehs (Jakub Lech)

  Tuvākās izrādes

  Publiskais ģenerālmēģinājums
  Pirkt biļeti
  Pirkt biļeti
  Pirkt biļeti

  Atsauksmes

  Pievienot komentāru
  Pievienot

  Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

  Izmantotās sīkdatnes

  Pieteikties jaunumiem