DAILES KANONS | Kalniņa. Šimkus.

Dailes dārzs

Koncertcikls
Pirmizrāde - 2021. gada 31. augustā
Izrādes ilgums -

Latvijas kultūras kanonā līdzās citām Latvijas kultūras vērtībām ietverti ne vien komponistu Raimonda Paula un Imanta Kalniņa darbi, bet arī režisora Eduarda Smiļģa veidotais Dailes teātris, režisora un dramaturga Pētera Pētersona veidotais dzejas teātris un arhitektes Martas Staņas projektētā Dailes teātra ēka.

Kādas vērtības jūs iekļautu pašu sastādītā kultūras kanonā? Tajā būtu vairāk dzejas vai mūzikas? Komponisti vai pianisti? Aktieri vai rakstnieki? Ēkas vai ainavas?

"Dailes Kanons" ir teātra simtgades svinību ietvaros tapis septiņu koncertu cikls, kas vāros vasaras vakaros aicinās skatītājus pulcēties Dailes dārzā, lai brīnišķīgu pianistu atskaņotas klaviermūzikas pavadībā dotos noslēpumainā poēzijas un mākslas pasaulē, kuras centrā mirdzēs galvenā Dailes kanona vērtība - izcilie Dailes teātra aktieri.

“Tālas noskaņas zilā vakarā” ir pirmais Raiņa dzejoļu krājums, kas veltīts jauna cilvēka personības tapšanai, ideālu sadursmei ar realitāti un dzīves ceļa meklējumiem. Tas ir aktrises Helgas Dancbergas iemīļotākais dzejas krājums. Tieši tajā apskatītais jaunības un personības tapšanas posms Helgu Dancbergu saista ar Dailes teātri. Viņa absolvējusi leģendāro Dailes teātra trešo studiju, viņas kursabiedri ir Juris Strenga, Olga Dreģe, Lidija Pupure un Ilze Vazdika, bet viņi visi kopā – teātra zinātnieces Lilijas Dzenes vārdiem izsakoties – pēdējie romantiķi. Pavisam nesen, pagājušā gada nogalē, kāda cita Dailes teātra romantiķe Rēzija Kalniņa svinēja savu piecdesmit gadu jubileju. Šovasar viņa to atzīmēs kopā ar skatītājiem, komponista un pianista Vestarda Šimkus klaviermūzikas pavadījumā piedāvājot iepazīt savas mammas iecienītākos dzejoļus.

Publisko pasākumu apmeklējuma noteikumi šobrīd paredz, ka izrādes apmeklēt klātienē būs iespēja tiem skatītājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja AstraZeneca vakcīnas, kā arī tiem skatītājiem, kuri pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimojuši. No 1. jūnija ikvienam ir iespēja elektroniski vietnē www.Covid19sertifikats.lv iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un Covid-19 sertifikātu. Personalizēta ieejas biļete būs derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. 

  • Vecuma ierobežojums 12+

Lomās

Rēzija Kalniņa, Vestards Šimkus

Radošā komanda

Idejas autors
Viesturs Kairišs
Scenogrāfe
Ieva Jurjāne
Kostīmu māksliniece
Ilze Vītoliņa
Mūzikas konsultants
Juris Vaivods
Dramaturģijas konsultante
Justīne Kļava

Tuvākās izrādes

Mazāk par 10Pirkt biļeti
Izpārdots
Pirkt biļeti
Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem