Sāksies biļešu pārdošana uz izrādēm novembrī

Trešdien, 4. septembrī, Dailes teātris sāks tirgot biļetes uz repertuāra izrādēm novembrī. To vidū arī divas pirmizrādes – Rolanda Atkočūna iestudētā komiskā drāma “Iemīlējies Šekspīrs” un pasakaina izrāde bērniem “Inspektors Tutū” Intara Rešetina režijā.

30. novembrī pirmizrāde būs Lielās zāles iestudējumam – Marka Normena, Toma Stoparda, Lī Hola “Iemīlējies Šekspīrs. Pasaulslavenās amerikāņu kinofilmas skatuves versiju veidos režisors Rolands Atkočūns.

Jaunajam dzejniekam un dramaturgam Vilam Šekspīram ir radošā krīze. Neuzrakstītā komēdija ir pārdota jau diviem teātriem, bet pašas lugas nav. Palīdzēt nevar ne teātru īpašnieku draudi, ne labākā drauga Kīta Mārlova atbalsts. Ir nepieciešama iedvesma. Un mūza. Skaistā un bagātā Viola de Lesepsa ir iemīlējusies dzejā un teātrī. Viņa zina no galvas visas jaunā autora lugas. Diemžēl sievietēm ir aizliegts spēlēt uz teātra skatuves. Bet kur gan Vils Šekspīrs varētu atrast labāku aktieri savam pasaulē skaistākajam mīlas stāstam “Romeo un Džuljeta”?

Dzejnieka un dramaturga Vila Šekspīra lomu izrādē atveidos Dainis Grūbe, bet Violas de Lesepsas lomā iejutīsies Ieva Segliņa. Citās lomās – Lauris Subatnieks, Olga Dreģe, Ģirts Ķesteris, Juris Bartkevičs, Pēteris Liepiņš, Artis Robežnieks, Indra Briķe, Mārtiņš Upenieks, Gunārs Placēns, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs, Dainis Gaidelis, Artūrs Dīcis, Pēteris Gaudiņš, Lauris Dzelzītis, Toms Treinis, Anete Krasovska, Inga Krasovska un Juris Strenga.

Lai iepriecinātu jaunākos skatītājus, režisors Intars Rešetins iestudēs izrādi bērniem – Pjēra Gripari “Inspektors Tutū. Tai pirmizrāde būs 27. novembrī Mazajā zālē.

Policijas inspektors Tutū ir ļoti skaists, ļoti labs, taču... nav sevišķi gudrs. Kad inspektora kabinetā iemaldās Vilks, kurš meklē meitenīti ar sarkanu cepurīti, Karaliene, kura meklē Sniegbaltīti, lai dāvātu tai sārtu ābolu, Sapņu princis, kurš meklē dusošo līgavu, lai modinātu to ar skūpstu, un citi pasaku varoņi, kuri visi, kā sarunājuši, kādu pazaudējuši, Tutū savicina fejas burvju nūjiņu un... sadara TIK DAUDZ muļķību, ka pasakas sajaucas, un palīdzēt ieviest kārtību var tikai Brokoļu feja un Burvju spogulis, kas vienmēr saka patiesību.

Pasaku varoņu lomās iejutīsies aktieri Inita Sondore, Aldis Siliņš, Niklāvs Kurpnieks, Aija Dzērve, Akvelīna Līvmane, Sarmīte Rubule, Lidija Pupure, Toms Veličko un Ieva Kerēvica.

Novembra piedāvājums par īpašu cenu būs Lielās zāles izrāde “Svinības” 19. novembrī plkst. 19.00. Ieejas biļetēm tikai divas cenas – 7 EUR un 9 EUR. Savukārt, 5. novembrī pēdējo reizi uz Dailes teātra Lielās zāles skatuves būs skatāma Reja Kūnija un Maikla Kūnija komēdija “Reāli sliktie puiši”.

Lielās zāles izrādēm "Lauva ziemā" 1. novembrī un "Salemas raganas" 21. novembrī tiks nodrošināts izrādes tulkojums anglu valodā titros. Lai titrus būtu ērti lasīt, ieteicams izvēlēties sēdvietas 10. - 17. rindā. Plānots, ka atsevišķu izrāžu titrēšanu teātris varētu turpmāk veikt katru mēnesi.

14. novembrī Dailes teātris viesosies Cēsīs, kur Vidzemes koncertzālē “Cēsis” izrādīs Viestura Meikšāna pagājušās sezonas Mazās zāles iestudējumu “Kalpones” ar aktrisēm Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu, Ievu Segliņu un Rēziju Kalniņu.

 

Novembra repertuārs - ŠEIT

Pieteikties jaunumiem