Ričards Brotigans
Aborts

Kamerzāle

Ričarda Brotigana romāns amerikāņu 60. gadu silā
Pirmizrāde - 2003. gada 14. janvārī
Izrādes ilgums - -

Tādas Sanfrancisko bibliotēkas, kādu ir iztēlojies amerikāņu 60.gadu kontrkultūras guru, hipijs, dzejnieks un rakstnieks Ričards Brotigans romānā "ABORTS", nav nekur citur pasaulē - turp autori nes savas vienā eksemplārā rakstītās grāmatas, ko paši sacerējuši un kuras visticamāk neviens tā arī neizlasīs. 

Tomēr tieši tur ir lemts satikties diviem savdabjiem - bibliotekāram Čārlijam, kurš iereģistrē neparastās grāmatas, un apbrīnojami daiļajai Vaidai, kura atnesusi savu sacerējumu par nespēju saprasties ar pašas neticami skaisto ķermeni. 

Viņi abi ir citādie, un tas viņus negaidīti satuvina.

Lai gan R.Brotigans par stāsta nosaukumu ir izraudzījies vārdu aborts, tomēr tiklab to var uzskatīt kā par sižeta aizmetni, tā arī vienkārši par vienu no jaunās izrādes niansēm, kurām tikpat līdzvērtīgas būtu tuvums, jutekliskums, izmisums, draudzība, mīlestība - visas taciņas, pa kurām cilvēki tiek viens līdz otram. 

Kādreiz teica, ka R.Brotigana darbi ir tik savdabīgi, ka viņa izteiksmes veidu varētu apzīmēt par veselu žanru - brotiganu, tāpat kā ir romāns vai dzejolis. Tad, nu, lūk, Dž.Dž.Džilindžers ir izveidojis savu brotiganu - juteklisku, asprātīgu un siltu izrādi par diviem mīlētājiem, viņu šūpojoši mīlošo draugu un kādu kundzi gados, kas uzrakstījusi apcerējumu par to, kā "audzēt puķes viesnīcu numuros sveču gaismā". 

Lomās

Lauris Subatnieks
(Čārlijs)
Maija Doveika
(Vaida)
Marīna Janaus
(Sieviete)
Madars Zariņš
(Fosters)

Radošā komanda

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

13.11.2004 18:36
Man patika. Bet starpbrīdītis derēja gan!
06.11.2004 22:33
cepuri nost Režisora, Subatnieka un Maijas priekšā!
26.04.2004 12:29
Man patika aktieriskā spēle, bija interesanti, vienīgais, ka tajā visā izrāde pazuda. Man patīk pēc izrādes "atgremot" kādu galveno domu vai ideju, bet šoreiz man palika interesanti iespaidi... bet ne doma. Zāle gan bij pustukša :(... tik slikta jau gan tā izrāde nav
08.03.2004 14:01
man patik Laura skats ,,,smiidina ar.:)
17.02.2004 14:43
Izrade ir superiga!Interesanta.makslinieciski baudams darbs l.subatnieks un m. doveika-ideali aktieri!
11.06.2003 23:14
ir ok;)
15.04.2003 11:41
ļoti dīvaina izrāde. Patika tās doma. Kā aktieri baudāmi subatnieks un Doveika, bet nesaprotu pārspīlēto Zariņu. Šķiet, ka viņam vēl jāstrādā pie lomas, lai viss izdotos.
03.04.2003 11:43
Dailes teaateris ir labs. speele arii bija laba. Nav ne vainas. Taa tik tureet. Jo mees esam un buusim tie labaakie un ja Dievs dos mums uzvareet. Nu labi, es esmu Udre un ar to viss ir pateikts.
12.03.2003 15:59
izrade nebija slikta,bet neizraisija nekadas emocijas."edenes darzs"bija daudz labaks.piekritu par neerto sedesanu un ja vel miesas brangs viriskis nosezas prieksa,tad ir vaks.(tas tomer trauce baudit makslu),lauris bija feins,tads ladzigs tipins.maijai gan vareja saskanot roza topinu ar oranzajiem matiem(p.s.ta nav vinai piestavosa matu krasa).


man likas tada reala ludzina,ne vests no dzilakam domam,ka mineja kritiki-vai tas bija reals aborts vai garigs.man pat prata neienaca,ka tur kads sakars ar garigumu.


jaunie tik neskaidri runa,gandriz no lupam janolasa.uznak M.Janaus-uzreiz redzams,ka "veca kaluma "aktrise.Super!! baigi labais pretstats,lai saprastu,kas notiek ar musu jauno aktieru paaudzi..bedigi,bedigi.
26.02.2003 16:14
24-02-2003 biju. Tik sen nebiju bijis dailee, ka piekriiitu, ka izraadei nebija ne vainas etc, TACHU:


1] Vaidas patiikamaa atkailinaasanaas paarsteidz nesagatavotus skatiitajus pec 60 - tie seea un vaideja, lidz ar to trauceja normali uztvert izradi;


2] Ronja l.m., kas gaaja lielajaa zaale, ar beat un ģitaaru kas lauzaas cauri visaam sienaam un bojaaja klusos dialogus ir PILNIGS shits!!!


3] bija jautri ka izrade ir eksistenciala komedija[ko neapshaubu], stenoshie un galvas kleepii maucoshie VECUKI rulee, varbut delj vinjiem varetu uzrakstit, ka izrade ir kailskati - validolu varbuut pakers.


edenes darzs ir ok?
16.02.2003 22:40
Dž.Dž.Dž. radītā izrādes vide - smalka, izjusta.... "aizmirstas" bibliotekas smaržu pildīta.


Prieks par aktierspēli - bija interesanti skatīties jauno aktieru darbu :)


10.02.2003 17:26
piedod, Daile, bet tavs privatas Dzives apzinatais vai neapzinatais marketings galiigi nerullee.


Nav iespejams vairs noticeet nevienam aktieru telojumam, jo galva maisaas visas vina/vinas privatas dzives likstas, laimes, nelaimes.


Protams, var atmest ar roku un teitk, ka tas ir manas problemas, ja nespeju atslegties..un tomer... mes visi esam cilveeki..


genialajiem nav sevi japierada caur dzeltenu, baltu utml avizhu slejam.


Ieteikums aktieriem - ka veciem ta jauniem, negoraties intimi kailas intervijaas, atstajiet to noslepumu, ka del mes aizvien jus velamies (velejamies) redzeet.


10.02.2003 11:13
es biju vakar. jaunie censhas. ko tur liegties. bet loti gausi. nebutu nekas pretim, ja pa vidu butu bijis starpbridis. un tie kreesli kamerzalee tiraa pashnaaviiba, nekadas katarses. pukiite, kas izdigst beigaas, smiekliiga.
10.02.2003 11:03
Sorry, bet man nepatika. Garlaicīga. ēdenes dārzs labāks!
05.02.2003 20:20
da kruto chto hotj kogda zadajut po latishskomu pojti v teatr , posmotretj i napisatj sochinenie to zdesj mozhno prosto vzatj i skachatj saturs bez zamorochek.
20.01.2003 12:18
Sveicinaatiteaatra miilli! Izraade patiessaam ir neparasti laba, aizraujossa un interesanta! Ne mirkli nevareeja atrauties no aktieru speeles, tai briidii likaas mees esam viens. Prieceeja Laura un Maijas saspeele, lai vinniem izdodas uzrunaat arii paareejos. Dzz.Dzz. labi pastraadaajis!
20.01.2003 12:04
Dzhilis rulez! Kaifoju veel joprojaam. Ieshu veel - zheel, ka tik reti repertuaaraa - gruuti saskanjot ar manu aiznjemto dienas rezhiimu. Dailes vadiibai dereetu padomaat, ka tomeer kvalitatiivajaam kamerzaales izraadeem vajadzeetu dot vairaak laika, tas ir, izraadeem vajadzeetu buut biezhaak, citaadi sanaak, ka lielisku izraadi var noskatiities vien reizi meenesii, bet paareejaa laikaa zaale staav tuksha.
20.01.2003 10:10
Dzhili, tas ir topaa! Tikai Maijinhai taa balss taada,ko tur vareetu izdariit, lai klhuutu sex pievilciiga arii balss,citaadi taakaa "eedaas" ar auguminhu. Bet vispaar labais!!!
20.01.2003 10:09
Dzhili, tas ir topaa! Tikai Maijinhai taa balss taada,ko tur vareetu izdariit, lai klhuutu sex pievilciiga arii balss,citaadi taakaa "eedaas" ar auguminhu. Bet vispaar labai!!!
19.01.2003 15:35
Dzirdeeju, ka Treimanis slaveeja sho izraadi..........buus jaapciemo.
Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem