Ance Muižniece
VALMIERAS DRĀMAS TEĀTRA IZRĀDE "MĒS, ROKS, SEKSS UN PSRS"

Mazā zāle

Satīra par dzīvi komunismā 2 daļās
Pirmizrāde - 2022. gada 15. martā
Izrādes ilgums - 2h 55min

3., 4. un 5. maija izrādēs piedalās grupa PĒRKONS.

Šis ir stāsts par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu. Trīs draugi – septiņpadsmitgadīgie Andrejs, Vizma un Uģis – klausās mūziku, cenšas atrast savu vietu dzīvē, risina attiecības viens ar otru, ar savām ģimenēm un komunistisko režīmu. Viņu alkas pēc neatkarības no vecāku un iepriekšējo paaudžu uzskatiem un kontroles sakrīt ar lielajām, kolektīvajām, gaisā jūtamajām alkām pēc pārmaiņām un brīvības. Izrādē skanēs arī „Pērkona” mūzika, katrai dziesmai kļūstot par nozīmīgu daļu no stāsta.

Izrāde jauniešiem, kuri grib uzzināt, kā tas bija un tiem, kuri to piedzīvojuši paši.
Ilustrācijas autors Klāvs Priedītis.

  Lomās

  Kārlis Freimanis, Eduards Johansons, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Klinta Reinholde, Sandis Runge

  Radošā komanda

  Režisors
  Jānis Znotiņš
  Scenogrāfe un kostīmu māksliniece
  Pamela Butāne
  Gaismu mākslinieks
  Gatis Priednieks-Melnacis

  Atsauksmes

  Pievienot komentāru
  Pievienot

  Ruta Vēvere 27.09.2022 18:45
  Visu pirms liels prieks par Dailes teātra labo žestu... dodot iespēju Valmieras teātrim viņu grūtajos laikos priecēt rīdziniekus un Rīgas viesus ar savām izrādēm.
  Abas pirmizrādes gan Nacionālajā teātrī "Aizliegtais pianīns", gan Dailes teātrī "Farinelli un karalis", pie skatītāja nonākušas precīzi laikā un vietā, bet par Valmieras teātra izrādi "Mēs,Roks,Sekss un PSRS" ir pārsteidzoši VĒL PRECĪZĀK LAIKĀ UN VIETĀ, ka precīzāk vairs nav iespējams.
  Sākumā izrādes nosaukums nu nepavisam mani neuzrunāja, nodomāju, nu tur nekas dižs nevar būt un "pārlecu" pāri, izvēloties citu izrādi, bet vēlāk domas mainījās... Redz kā tomēr arī nosaukumam ir ļoti liela nozīme.
  Lasot programmiņu pirms izrādes pat iesmējos par labi aprakstīto mulsumu, tehniskajā mēģinājumā... tie patiešām nav joki... sarkans paliek ar vien sarkanāks.
  Jaunajai paaudzei jau lasot programmiņu tiek labi paskaidrota tā laika vara, apstākļi un sekas, bet protams, vizuāli,emocionāli un burtiski to redzēt, ir daudz kas vairāk.
  Lieliskā grupa "PĒRKONS", līdz kaulam "izbaudīja" PSRS totalitārā režīma ietekmi. Viņu dziesmas lieliski papildināja izrādi, tik drusku zuda ticamības mirklis, jo atsevišķās diesmās sieviešu balss dziedājumu imitēja vīrietis un otrādi, bet vienalga Pērkona repertuārs ļāva atcerēties tos laikus.
  Ļoti vērtīgi šī laika jauniešiem redzēt kā bija iepriekšējām paaudzēm, kam bija jāiet cauri viņu vecvecvecākiem un vecvecākiem. Ne par velti ir tāds teiciens, ko reizēm arī es dzirdu "kad mēs augām, tad gan tā nebija!", bet arī patreizējā kontekstā reizēm tiešām gribas teikt šo pašu teicienu, tik mēģinu to minimalizēt, jo ir citi laiki,iespējas un varēšana.
  Paldies par tik emocionāli piesātinātu izrādi, ka arī pa kādai asarai nobira...
  Sakuma šaubas (iet vai neiet), pārtapa gandarījumā, jo patiešām IR vērts redzēt arī manai paaudzei.
  Šī izrāde būtu jāredz it VISIEM, īpašī pirms šīm vēlēšanām!
  Skolēniem tā būtu,perfekta vizuālā vēstures stunda.
  Režisoram Jānim Znotiņam un dramaturģei Ancei Muižniecei, "Spēlmaņu naksts" balvas pilnīgi noteikti!
  Viss aktieru ansamblis - LIELISKS!
  Valmieras teātrim-BRAVO! ĻOOTI IESAKU REDZĒT VISIEM!
  Antra Ķirsone 25.09.2022 14:53
  Skatos izrādi 25.09.2022, starpbrīdī palasīju atsauksmes VDT lapā, tagad esmu šokā - lielākā daļa neko nav sapratuši!!!
  Edīte Švalkovska (Lauska) 05.06.2022 18:45
  Stāvovācijas Valmieras drāmai, piemineklis Pērkonam. Katra aktiera spēle un atdeve fantastiska. Skaudri un ar smaidu caurlaižot savu pieredzi, ar domu par šodien aktuālo tepat līdzās. Bravo!
  Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

  Izmantotās sīkdatnes

  Pieteikties jaunumiem