Jaroslavs Hašeks
  Šveika jaunās dēkas

  Lielā zāle

  Muzikāla izrāde 2 daļās
  Pirmizrāde - 2000. gada 8. janvārī
  Izrādes ilgums - -

  No čehu valodas tulkojuši Jānis Grots un Pauls Melnais
  Kārļa Auškāpa dramatizējums

  Ja Jaroslavs Hašeks ar saukli "Visi uz fronti!" ieaicina savā romānā viskolorītākos karotājus, kādus jebkad rakstnieka spalva ir radījusi, tad Dailes teātris aicina: visi uz "Šveika jaunajām dēkām"! Dailes teātra jaunās tūkstošgades pirmā pirmizrāde uz lielās skatuves bija tieši šī. 

   Režisors Kārlis Auškāps: "Ar ko atšķiras otrā daļa no pirmās? Ar visu un neko. Tas pats autors! ...vienīgi mēs esam kļuvuši pāris gadus vecāki. Vai gudrāki?.. Mūslaiku pasaulei tomēr ir apbrīnojama līdzība ar to, ko radījis Hašeks. Nekas jau nav mainījies, - tās pašas aplamības, tā pati muļķības atražošana, - neatkarīgi no sabiedriskās iekārtas. Katrā ziņā - Šveiks nenāca netīšām. Dailes teātrī viņš ierodas apmēram reizi 30 gados. Trīsdesmitajos - pirmais Smiļģa iestudējums, sešdesmitajos - leģendārais Placēna tēlojums. Arī šobrīd šī kareivja parādīšanās tika gaidīta un silti uzņemta. Manuprāt, Dievs caur viņu mums ir piespēlējis tādu kā glābšanas riņķi, lai mēs smeltos vitalitāti, sirdsgudrību, spēku un tajā pašā laikā aptvertu: mīlīši, tā muļķība pati no sevis neiznīks".

  Spēlē un dzied Andris Freidenfelds (Fredis) kopā ar grupu "Labvēlīgais tips".

   Lomās

   Artūrs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Jānis Reinis, Artis Robežnieks, Dainis Gaidelis, Juris Frinbergs, Juris Gornavs, Pēteris Liepiņš, Gunārs Placēns, Kārlis Streips, Valdis Liepiņš
   (-)

   Radošā komanda

   Komponists
   Valts Pūce
   Dziesmu teksti
   Pēters Brūveris
   Kostīmu māksliniece
   Baiba Puzinas
   Horeogrāfs
   Vladislavs Burakovs
   Scenogrāfs
   Aigars Ozoliņš
   Kostīmu māksliniece
   Ilze Vītoliņa
   Režisors
   Kārlis Auškāps

   Atsauksmes

   Pievienot komentāru
   Pievienot

   Pieteikties jaunumiem