Jaroslavs Hašeks
Šveika jaunās dēkas

Lielā zāle

Muzikāla izrāde 2 daļās
Pirmizrāde - 2000. gada 8. janvārī
Izrādes ilgums - -

No čehu valodas tulkojuši Jānis Grots un Pauls Melnais
Kārļa Auškāpa dramatizējums

Ja Jaroslavs Hašeks ar saukli "Visi uz fronti!" ieaicina savā romānā viskolorītākos karotājus, kādus jebkad rakstnieka spalva ir radījusi, tad Dailes teātris aicina: visi uz "Šveika jaunajām dēkām"! Dailes teātra jaunās tūkstošgades pirmā pirmizrāde uz lielās skatuves bija tieši šī. 

 Režisors Kārlis Auškāps: "Ar ko atšķiras otrā daļa no pirmās? Ar visu un neko. Tas pats autors! ...vienīgi mēs esam kļuvuši pāris gadus vecāki. Vai gudrāki?.. Mūslaiku pasaulei tomēr ir apbrīnojama līdzība ar to, ko radījis Hašeks. Nekas jau nav mainījies, - tās pašas aplamības, tā pati muļķības atražošana, - neatkarīgi no sabiedriskās iekārtas. Katrā ziņā - Šveiks nenāca netīšām. Dailes teātrī viņš ierodas apmēram reizi 30 gados. Trīsdesmitajos - pirmais Smiļģa iestudējums, sešdesmitajos - leģendārais Placēna tēlojums. Arī šobrīd šī kareivja parādīšanās tika gaidīta un silti uzņemta. Manuprāt, Dievs caur viņu mums ir piespēlējis tādu kā glābšanas riņķi, lai mēs smeltos vitalitāti, sirdsgudrību, spēku un tajā pašā laikā aptvertu: mīlīši, tā muļķība pati no sevis neiznīks".

Spēlē un dzied Andris Freidenfelds (Fredis) kopā ar grupu "Labvēlīgais tips".

  Lomās

  Artūrs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Jānis Reinis, Artis Robežnieks, Dainis Gaidelis, Juris Frinbergs, Juris Gornavs, Pēteris Liepiņš, Gunārs Placēns, Kārlis Streips, Valdis Liepiņš
  (-)

  Radošā komanda

  Komponists
  Valts Pūce
  Dziesmu teksti
  Pēters Brūveris
  Kostīmu māksliniece
  Baiba Puzinas
  Horeogrāfs
  Vladislavs Burakovs
  Scenogrāfs
  Aigars Ozoliņš
  Kostīmu māksliniece
  Ilze Vītoliņa
  Režisors
  Kārlis Auškāps

  Atsauksmes

  Pievienot komentāru
  Pievienot

  Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

  Izmantotās sīkdatnes

  Pieteikties jaunumiem