Publikācijas

12. diena

Lasīt

Pasaules gals nepienāca

Lasīt

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Dailes teātris 29.04.2013 09:00
(no twitter.com) @SigitaPaula
"12.diena" @Dailesteatris - emocionāli skaista un pārdomu rosinoša izrāde! Joprojām esmu tās varā. Siliņš, Auziņš un Dzelzītis - izcili!!!
Dailes teātris 27.03.2013 09:50
(no twitter.com) @dy_sm 10h
Naturālistisks secinājums,lai izrādē panāktu dramatismu, ir jāšauj!!!Ja nopietni, ļoti laba "12. diena"!Līdz asarām perfekta aktierspēle!
Baiba Muceniece 10.01.2013 20:20
Paldies aktieriem, režisoram, treātrim! Fantastiska izrāde.
Dailes teātris 16.12.2012 20:26
(np twitter.com) ‏@lindasilinja
-"Vilni, iedod man pistoli." -"Kāpēc?" -"Ai, man garlaicīgi" jeb 12.diena @Dailesteatris super!
22.03.2012 15:58
Kad izlasīju lugu kroders.lv, pirmo vietu dramaturģijā dalīju starp J.Balodi un A.Kaugeru, tik interesantas un neierastas Latvijā likās viņu rakstītās ainas. Kad redzēju izrādi, Laura Dzelzīša aktierdarbs izrāva Kaugera ainu lidostā uz zelta pjedestāla. Arī I.Auziņš šajā ainā arī patika, jo netēloja ierasti stereotipo gejiskumu. Abi aktieri lika līdzpārdzīvot saviem varoņiem, kas, manuprāt, ir lieliskākais, ko teātrī var izdarīt.
Arī J.Baloža uzrakstītā aina par diviem brāļiem bija laba, bet man likās, ka pārdalījums uz pusēm, kas citas ainas pat uzlaboja, šim aptumsumam nāca par skādi, jo nojauca to ritmu un pārsteigumus, ko jutu, lasot lugu.
Tā īsti nespēju noticēt ,,trakajām" vecenītēm, kas dodas nāvē, lai arī aktrises bija lieliskas. Nesen nācies saskarties ar vēža slimniekiem, tāpēc liekas dīvaina tāda 10 dienas pirms paredzētās nāves ,,trakulība".
Aina ,,Bedre" gan likās padomju laika stereotipu pilna. Šie ,,sliktie" biznesmeņi, aprēķinātājas - sievas un izlaidīgie dēli ir tādi prasti stereotipi. Bet prieks, ka L.Skujiņa ir tikusi pie raksturlomas, kuru smeķīgi izpilda.
Jebkurā gadījumā iesaku noskatīties šo izrādi, lai redzētu latviešu dramaturģijā neierastu skatījumu uz mūsu tautasbrāļiem un māsām.
Un paldies režisoram Gruzdovam par izrādīto cieņu pret dramaturgiem! :