Publikācijas

Lēna un baudpilna nāve

Lasīt

Sekss, skumjas, rokenrols

Lasīt

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Katkunkan / Dupsene sitās pa dzīvi 26.04.2018 19:13
Ja Jums kauns skatīties uz savām atkarībām, tad kaunieties par savu aprobežotību! Mūzika - absolūts HEROĪNS un ORGASMS...
Lasi pilnu atsauksmi:
https://katkunkan.wordpress.com/2018/04/26/kultura-atsauksmes-bannija-manro-nave/
Ilze Zālīte 05.04.2018 11:09
Izrāde nav viennozīmīga. Saturs šķietami pretedndē uz dziļumu, taču daudzviet dialogi ir samāksloti drūmi un virspusējs. Taču... Skrastiņa tēls ir izcili uzkonstruēts! Domāju, ka ļoti izaicinoša loma aktiermeistarībai un psihei. Artur, bravo! Pat, ja izrāde neraisa sajūsmu, Skrastiņa aktierspēle ir lieliska
chuuootokkai 16.03.2018 17:48
Varbūt kāds zin nosaukumu dziesmai,kuru dziedāja Ķesteris? (krievu valodā)
Dailes teātris 19.01.2018 10:28
(no twitter.com) @AnnMaryJane
"Bannija Manro nāve" @Dailesteatris - sirds lupatās, asaras pa gaisu un daudz, daudz vielas pārdomām. Paldies! Ļoti patika, labprāt noskatītos vēlreiz.
Ilze Kalniņa 27.12.2017 11:00
Iepatikās RYGA. Režisors un grupa pacēla viens otru.
Dailes teātris 04.12.2017 10:37
(no twitter.com) @linardsaboltins
Cik daudziem gan no mums tēvs ir bijis, kas līdzīgs Bannija tēlam no "Bannija Manro nāve"? @Dailesteatris Patika, saistīja un @the_RYGa mūzika bija izcili piemērota Nika Keiva darba dramatizējumam. Superīga @krasovskaanete
Girts Janberg 10.11.2017 12:12

Stereotipisks Latviešu auditorijai saprotams atrisinājums: galvenais varonis krāpj sievu, kā rezultātā nabaga upuris izdara pašnāvību. Vēlāk nožēlojamais lupata kaut ko it kā saprot, it kā paprasa piedošanu, bet tomēr saņem pelnīto sodu, visiem žēl bērns.

Nezinu kā autors bija šo visu iecerējis, jo parasti viss ir daudz sarežģītāk. Šāda veida vīrieši, kuri nav padevušies bērnības traumai (tēva pasīvā agresivitāte un narcisisms) un cenšas atrast sevi, tomēr parasti iekrīt kāda sabiedrības vispārpieņemtu vīrišķības brenda lamatās (parasti kauslis, noziedznieks kopā ar kazanova sastāvdaļu), un domā, ka sasnieguši pašapziņas mērķi un dzīvo pirmkārt mānīdami paši sevi.

Otrkārt viņi māna sievietes kuras kāda no vecāku kontroles un apspiešanas rezultātā ir ieguvušas bērnības traumu bet to ir akceptējušas. Viņas piesaista šī šķietamā vīrišķība, kā viņu vājuma kompensācija un atbrīvošanās no vecāku varas, rezultātā veidojas destruktīvas co-dependent attiecības.

Lugā tiek slavināta šādu attiecību "love bombing" fāze, kad cietusī sieviete bagātīgi baro cietušā vīrieša zemo pašapziņu izmantojot viņa ahileja papēdi - izvēlēto erzatsvīrišķību. Režisors nogalinot varoni it kā aizsūta viņu šajā "love bombing" paradīzē, to nogalinot.

Tomēr parasti love bombing fāzi sieviete spēj un vēlas uzturēt tikai īsu brīdi, kamēr objekts tiek iekarots, jo nākošā fāze ir bailes pazaudēt iegūto un sākas kontrole un seksa manipulācijas fāze.

Tālāk protams, tāds vīrietis kurš ir pieradis nesamierināties ar likteni no kontroles un manipulācijas atgriezīsies pie ierastās destruktīvās nodarbes ar kādu nodarbojies pirms tam utt un tā joprojam

Vēl viena lieta, tad kad nomirs māte, bērnam jau ir slikti ar acīm.
Dailes teātris 10.11.2017 11:13
(no twitter.com) @SindijaBrik
Šovakar pārdomas par ğimenes, paaudžu, dzimtas vērtībām, mantojumu, karmu (!?)... sekām mūsu (ne)darbiem, domām, sapņiem, kas atspoguļojas mūsu līdzcilvēkos - sižeta līnija Bannija Manro dzīvē/nāvē iekš @Dailesteatris. Lieliska mūzika "Ryga" izpildījumā ❤
Inga Savicka 05.10.2017 09:34
Džilis pavisam noteikti ir aizskāris kādu manas dvēseles stīgu, vai gluži vienkārši viņš ir ģeniāls :) vakar noskatījos šo izrādi trešo.........reizi un gribas vēl, pie nosacījuma ja var trāpīt uz Ievas Segliņas tēlojumu, jo diemžēl Ērika Eglija lika vilties. Iespējams, ja nebūtu redzēta Ieva, šķistu ka viss ir Ok, bet jā - pietrūka Ievas nerva, plastikas un fantastiskā dziedājuma, kas ir milzu šīs izrādes vērtība - tik smeldzīgi, plosošs un patiess balss skanējums. Grūti nepārslavēt Ievas ķermeņa valodu - tik vibrējoša plastika, kas runā pat vairāk kā vārdi. Sākotnēji biju pat noraidoša Ērikas dikcijas un kokainās plastikas dēļ, izrādes procesā centos pieņemt kā citu tēla inerpretāciju, bet neizdevās - vilšanās nepameta.........Bet visādi citādi - LIELISKA LIELISKA izrāde. Paldies DAILE&DŽILI!
Elva Bērziņa 27.09.2017 20:26
Aizkustinoši. Visu cieņu Ērikas Eglijas dziedājumam, tirpiņas skrēja. Super!
Dailes teātris 27.09.2017 10:48
(no twitter.com) @fon_Mencendorfa
"Mums jāmīl vienam otru vai jāmirst" skanot galvā "Sei jū lav mī nau" ļoooooti patika Bannija Manro nāve @Dailesteatris Paldies!
Alda Kuple 04.06.2017 00:56
skumji, man jūsu žel
Alda Kuple 04.06.2017 00:45
Ļoti laba izrāde. Spēcīga aktierspēle.
Dailes teātris 12.05.2017 10:52
(no twitter.com) @anna_thars
Arī noskatoties otrreiz "Bannija Manro nāvi" @Dailesteatris,galva ir pilna ar pārdomām.Viena no labākajām un spēcīgākajām izrādēm šosezon!
Dailes teātris 02.05.2017 10:28
(no twitter.com) @ReeezijaE
@Dailesteatris "Bannija Manro nāve" emocionăli spēcīgs darbs. Scenogrāfija un mūzika 100% . Lieliska @ievaseglina!
Sandra Koka 29.04.2017 12:50
Man 'loti patika 'sí izráde! kam nepatika, tas gája árá, bet tie bija vien páris pensionári. Ja kuram 'sí izráde liekás sekla, tad ko vi'n's teiktu par izrádi - LAULÍBAS DZÍVES AINAS? No tás tie'sám bij jáiet árá!
Mani vél otrá diená neatstája emocijas, un pirmo reizi man patika ká Skrasti'n's télo.
Já músu publika nav pieradusi pie tádám izrádém, tápéc arí aplausi péc izrádes bija tádi tá ká péc 'soka.
Dailes teātris 28.04.2017 10:36
(no twitter.co,) @GRozenbergs
3 h paiet kā vienā elpas vilcienā! Tiešām labi nostrādāta izrāde. Un vēl dzīvā mūzika - grupa #Ryga. Super!#BannijaManroNāve @Dailesteatris
Iveta Potaša 28.04.2017 09:39
Arī apmeklēju šo izrādi. Jāsaka, ka bija dziļa vilšanās sajūta - manuprāt, sekla izrāde tikai ar daudz ārējiem efektiem, taču nevienu dziļāku dvēseles stīdziņu neaizskāra. Arī publikas reakcija - atturīga (aplausi pieklājības pēc) un daļa publikas pēc pirmā cēliena zālē neatgriezās. Ļoti labs Anetes Krasovskas (Trusīša juniora) sniegums. Turpretim Bannijs Manro (A. Skrastiņš) tik klusi un neskaidi tekstu čukstēja mikrofonā, ka sadzirdēt skatītājs varēja vienīgi atsevišķus vārdus...
Dailes teātris 04.04.2017 13:22
(no twitter.com) @lusciniate
Viens gan jāsaka- sen nav bijis TIK interesanti domāt par izrādi un tās grāmatu,kā tas ir pēc Bannija nāves @Dailesteatris. Prieks un bauda!
Laura Tabita 03.04.2017 15:35
PALDIES visai DT komandai par šo lielisko izrādi. Scenogrāfija, režija, mūzika, aktierspēle - augstākā klase. Visu izrādes laiku kamols kaklā, no spēcīgās aktierspēles un sižeta. Un tik patīkami uz skatuves redzēt arī mūsu teātra ziedu, sākot ar jaunajām, skaistajām aktrisēm-modelēm, gan Ozoliņa, Dreģe, Martinsone. Katra minūte ko aktieri pavadīja uz skatuves bija kā izcilības paraugs. Izrāde ļoti smaga, savā būtībā, bet atmetot stereotipus (neiedziļinoties ''rupjībās''), izrādes pamatdoma, kas, protams, katram var interpretēties savādāk, aizgrābj sev līdzi, un liek domāt... Vēl šodien domas/pārdomas ''nelaiž vaļā''. Tiešām liels, liels paldies. Es noteikti šo izrādi apmeklēšu vēlreiz!
Dailes teātris 03.04.2017 11:07
(no twitter.com) @janissipkevics
@Dailesteatris Atzīmēšu: Dž.Dž.uzticīgs pats sev, ļoti labi - A.Skrastiņš trusis,dēls trusītis, I.Segliņa lieliska, Mārcis Judzis - veiksme!
Dailes teātris 03.04.2017 11:06
(no twitter.com) @ilonabi
@Dailesteatris Artūrs Skrastiņš ir izcils! Ļoti aizkustināja Anetes Krasovskas tēlotais dēls! Bauda skatīties, klausīties, pārdzīvot līdzi!
Dailes teātris 03.04.2017 11:05
(no twitter.com) @AnnaFoma
Smagi,bet par mīlestību. Ja es finālā raudāju,tad aktieris ir spēlējis godīgi. Paldies. Bannija Manro nāve @Dailesteatris
Dailes teātris 03.04.2017 11:04
(no twitter.com) @anna_thars
@Dailesteatris "Bannija Manro nāve" skumja nolemtība caurstrāvo izrādi. Ļoti atbilstoša scenogrāfija un aktieri. Spēcīgi.
Dailes teātris 03.04.2017 11:04
(no twitter.com) @Danazalite
"Bannija Manro nāve" @Dailesteatris - tiešām ļoti iepriecināja muzikālais noformējums un scenogrāfija, aktieri pārliecinoši.
Dailes teātris 03.04.2017 11:02
(no twitter.com) @sanitabaltina
Sex Drugs And Rock n Roll..Bet beigās sirds lupatās..Īpašs paldies Anetei par Trusi junioru! @Dailesteatris Bannija Manro nāve
Dailes teātris 03.04.2017 11:01
(no twitter.com) @ZDachele
@Dailesteatris "Bannija Manro nāve" - negaidīti dziļi un eksistenciāli. Bravo Džilindžeram, Skrastiņam, Segliņai, visiem, visiem
Dailes teātris 03.04.2017 11:00
(no twitter.com) @kurpjukaste
"Bannija Manro nāve" @Dailesteatris ir labākā izrāde, ko Džilindžers ir iestudējis pēdējās trīs sezonās.
Ingrīda Krieviņa 02.04.2017 21:13
Acīmredzot pārstāvu vienu no "ierastās Dailes teātra publikas" (esmu redzējusi 99% izrādes visās zāles, un ne tikai Dailes teātrī). Visu cieņu Skrastiņam, izcila aktierspēle. Citādi - viduvēja izrāde, izteikti "dzilindžeriska", nekā jauna. Par formām un izteiksmes līdzekļiem - kur nu vēl vienkāršāk...fantāzijai vairs vietas nav.
Inguna Zariņa 01.04.2017 23:57
man jājautā, ko nozīmē "ierastā Dailes teātra publika"?
Ilze Peipiņa 01.04.2017 13:30
Labākā izrāde, kāda Dailes teātrī redzēta gadiem. Izrāde, kas nav visiem domāta. Izrāde, kas sagrāba savā varā ar režiju, mūziku, scenogrāfiju, tērpiem, izcilo aktierspēli.. Spēcīgi, nepatīkami, iespaidīgi, niezoši un tieši tā, kā mākslai jādarbojas uz skatītāju. Iešu skatīties vēlreiz pēc kāda laika.

Mazliet žēl, ka bija atnākusi ierastā Dailes teātra publika, kurai laikam vajag vienkāršākas un saprotamākas formas un izteiksmes līdzekļus. Daži eksemplāri visu izrādes laiku bubināja, dīdījās un pie pirmajiem aplausiem izrādes beigās piecēlās un aizgāja. Nemaz nerunājot par tiem, kas aizgāja pēc pirmā cēliena. Pieļauju, ka šie cilvēki izrādē neko vairāk par drāšanos un alkohola pārmērīgu lietošanu nesaskatīja. Žēl.
Dailes teātris 31.03.2017 12:30
‏(no twitter.com) @Iev_Berzina
Šovakar redzēju @Dailesteatris "Bannija Manro nāve"-pasaules klases līmenis- dziļš saturs,izcila scenogrāfija,režija, kostīmi, mūzika, video
Dailes teātris 31.03.2017 12:29
(no twitter.com) @arviits
Ar 140 zīmēm nepietiek, lai izteiktu to cik jaudīga ir jaunā @Dailesteatris izrāde BANNIJA MANRO NĀVE. Paldies visai šī darba blicei! IZCILI