Dailes teātrī pirmizrāde – Brehta “Kaukāziešu krīta aplis”

Dailes teātrī tapusi izcila pasaules dramaturģijas pērle – Bertolta Brehta “Kaukāziešu krīta aplis”, kas pirmizrādi piedzīvos šodien, 24. martā. “Kaukāziešu krīta aplis” gruzīnu režisora Data Tavadzes versijā ir poētiska leģenda par izdzīvošanu, mīlestību un cerību.

Gruzijā saka, ja tu elpo, tas nozīmē, ka tu vari dziedāt, tas nozīmē, ka tu vēl esi dzīvs. Kaukāzā apdzied labus cilvēkus – tos, kuri izdzīvo pat vistumšākajos laikos, jo glābj citus. Tas ir stāsts par mātes instinktu, par izdzīvot spēju, tā ir leģenda, kas atklāj patiesas mīlestības spēku.

Režisors Data Tavadze saka: “Pat vistumšākajos laikos ikvienam vienmēr ir izvēle palikt cilvēcīgam. Izrāde atgādina par to, ko ir vērts glābt un kā dēļ ir vērts izdzīvot. Brehta lugā ir iekļauta izdzīvošanas recepte, kas vēsta, ka izdzīvot laikā, kad pasaule tev apkārt šķiet sajukusi prātā, ir iespējams tikai tad, ja glāb kādu citu, nevis glābies pats.”

Izrādes emocionāli poētisko leģendu caurvij mūzika tieši no skatuves sešu izcilu mūziķu dzīvajā izpildījumā. Tās komponists ir Nika Pasuri, kas kopā ar režisoru un mūziķiem strādā mēģinājumos, radot skaņdarbus, kas precīzi rezonē ar uz skatuves notekošo.

Izrāde Dailes teātrī top, starptautiskai radošajai komandai no Gruzijas un Lielbritānijas apvienojoties ar Latvijas māksliniekiem. Režisors – Data Tavadze, scenogrāfe – Ketevana Nadibaidze, komponists – Nika Pasuri, kostīmu māksliniece – Kristīne Pasternaka, gaismu mākslinieks – Pīters Smols, režisora asistente – Diāna Kaijaka, gaismu mākslinieka asistents – Toms Deivis.

Lomās: Milēna Miškēviča, Artūrs Skrastiņš, Vita Vārpiņa, Kaspars Dumburs, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Katrīna Griga , Kārlis Arnolds Avots, Toms Veličko, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks, kā arī Emīls Juhans Bahmanis.

Izrādē piedalās mūziķi: Dace Zālīte-Zilberte vai Jānis Pauls – čells, Indulis Cintiņš – vijole, Ivo Krūskops vai Arnis Stepiņš – sitaminstrumenti, Artūrs Noviks vai Inita Āboliņa – akordeons, Rihards Plešanovs vai Mārtiņš Zilberts – klavieres.

Data Tavadze ir Tbilisi Royal District Theatre mākslinieciskais vadītājs, pasniedzējs Mūsdienu teātra mākslas attīstības centrā un Gēteborgas Mūzikas un drāmas akadēmijā.  Ar panākumiem iestudējis izrādes Vācijā un citur Eiropā.  Saņēmis daudzus teātra apbalvojumus, no kuriem nozīmīgākie ir uzvara Austrijas dramaturgu konkursā Talking About Borders ar izrādi Warmother un Eiropas jauno režisoru festivāla Fast Forward balva.

Šis ir Bertolta Brehta 125. jubilejas gads, kurā vairāki Eiropas teātri īpaši godina dramaturgu, iestudējot viņa lugas.

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem