Par Dailes teātra sadarbības partneri kļūst Rietumu Banka

Par Dailes teātra patronu ir kļuvusi Rietumu Banka. Šodien teātrī tika parakstīts sadarbības līgums starp Rietumu Banku un Dailes teātri, paredzot, ka ik gadu ar bankas finansējumu teātra vērienīgāko jauniestudējumu budžets tiks papildināts par 100 000 eiro.

Savukārt, lai piesaistītu darbam Dailes teātrī augstākās raudzes profesionāļus no Eiropas, kā arī atbalstītu Dailes teātra esošo un potenciālo darbinieku apmācības Latvijā un ārvalstīs, teātris ir uzsācis sadarbību ar labdarības fondu “Nākotnes Atbalsta fonds”, kas ik gadu šim nolūkam teātrim ziedos 100 000 eiro. 

Svinīgajā pasākumā Dailes teātrī piedalījās gan teātra pārstāvji un radošais kolektīvs, gan partneru pārstāvji. Teātra direktors Juris Žagars pateicās Dailes teātra kolektīvam par līdzšinējo darbu, kas ir novērtēts un pamanīts, kā arī apsveica klātesošos ar jaunās sadarbības sākumu. Savukārt Rietumu Bankas valdes priekšsēdētaja un “Nākotnes Atbalsta fonda” padomes locekle  Jeļena Buraja savā uzrunā uzsvēra daudzās kopīgās vērtības, kas vieno teātri, Rietumu Banku un “Nākotnes Atbalsta fondu”, īpaši izceļot tiekšanos pēc izcilības un kvalitātes, un Dailes teātrim novēlēja radoši spožu sezonas turpinājumu.

Juris Žagars, Dailes teātra direktors: “Šī diena ir gan nozīmīgs notikums Dailes teātrim, gan arī liels notikums visā Latvijas kultūrtelpā. Mums ir izdevies šī gada laikā piesaistīt pēdējo laiku lielāko mecenātu un atbalstītāju finansējumu teātra nozarē vienam teātrim, un tas ir lielisks aicinājums arī citiem potenciālajiem nozares atbalstītājiem un ziedotājiem. Tā ir ilgtermiņa sadarbība, un Rietumu Banka un “Nākotnes Atbalsta fonds” kopumā piešķirs teātrim finansējumu 200 000 eiro vērtībā katru gadu. Izrādās – tā var. Būtisks ieguldījums kultūrā ir iespējams arī no privātuzņēmēju puses, turklāt ar garantiju ilgtermiņā. Katrā ziņā teātra nozare Latvijā ir tā vērta, jo te acīmredzami ir kvalitāte. Šāds nozīmīgs mecenātisma solis ir arī mūsu līdzšinējā darba un panākumu novērtējums. Ieguvējs jebkurā gadījumā būs skatītājs, jo, šādi sadarbojoties, tiek sekmēta Latvijas teātra mākslas dažādošanās. Turklāt mēs ticam, ka ar šo sadarbību Dailei būs vēl vairāk iespēju reprezentēt Latviju un tās kultūru ārvalstīs.”

Jeļena Buraja, Rietumu Bankas valdes priekšsēdētāja un “Nākotnes Atbalsta fonda” padomes locekle: “Rietumu Banka un “Nākotnes Atbalsta fonds” jau daudzu gadu garumā sniedz atbalstu Latvijas kultūrai un mākslai. Tāpēc ir likumsakarīgi, ka esam kļuvuši par Dailes teātra, kas ir lielākais valsts repertuārteātris un viena no spilgtākajām mūsu kultūras vērtībām, patronu. Mēs nodrošināsim finanšu resursus, kuri ir nepieciešami vērienīgu radošu ideju īstenošanai un jaunu izcilu iestudējumu radīšanai. Mūsu sadarbības mērķis ir atbalstīt Latvijas sabiedrības vērtības, bagātināt Latvijas kultūru un mākslu, stiprināt tās vietu pasaulē. Esmu pārliecināta, ka tas izdosies, jo Rietumu Banku ar Dailes teātri vieno galvenā vērtība – tieksme pēc augstākās kvalitātes, un kvalitāte nekad nav nejaušība.”

Par Rietumu Banku

Rietumu Banka ir viena no vadošajām bankām Latvijā un Baltijas reģionā ar darbības fokusu uz lielu un vidēju uzņēmumu apkalpošanu. Saskaņā ar nozares datiem, Rietumu Banka ir lielākā Latvijas kapitāla banka. Rietumu Banka sniedz pilnu pakalpojumu klāstu, fokusējoties uz uzņēmumu kreditēšanu un likviditātes risinājumiem, nodrošinot individuālu servisu un augstu kvalitāti klientu apkalpošanā.

Par Nākotnes Atbalsta fondu

“Nākotnes Atbalsta fonds” ir dibināts 2007. gadā un ik gadu atbalsta vairākus desmitus dažāda  mēroga projektus visā Latvijā. Fonda darbības prioritātes ir veselības aprūpe un bērnu medicīna, sociālā joma, Latvijas un Eiropas māksla un kultūra – tajā skaitā jaunu talantu atbalsts un izglītība, bērnu un jauniešu sporta aktivitātes, pilsētvides attīstība, vēsturisko ēku un artefaktu atjaunošana u.c. Fonda projektu finansējuma summa 2022. gadā pārsniegusi 700 000 eiro. 

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem