Dailes teātris uzsāks jaunās sezonas abonementu tirdzniecību

Dailes teātra nākamajā sezonā – mūzikls “Meža gulbji” jaunā skanējumā, pasaulslavenas lugas un Eiropas spožākie režisori

Jau ir zināmi visi Dailes teātra nākamās, 105. sezonas Lielās zāles iestudējumi. Trīs no šiem jauniestudējumiem tiks iekļauti arī teātra abonementu izrāžu repertuārā. Abonementu tirdzniecība sāksies 9. aprīlī plkst. 12.00 Dailes teātra kasē un bilesuparadize.lv interneta vietnē.

Novembrī pirmizrāde gaidāma vienam no visu laiku populārākajiem latviešu mūzikliem – Raimonda Paula un Māras Zālītes “MEŽA GULBJI” – pilnīgi jaunā interpretācijā. Libreta autore un dzejniece Māra Zālīte kopā ar komponistu ir papildinājuši muzikālo materiālu ar jaunām dziesmām, un teātrī jau norit iestudējuma sagatavošanas process. Mūziklu iestudē viens no vadošajiem jaunās paaudzes latviešu režisoriem Klāvs Mellis. 

Nākamā gada aprīlī pirmizrāde gaidāma ironiski nodēvētam “veģetāram trillerim”. Izrādes pamatā ir Nobela prēmijas laureātes Olgas Tokarčukas romāns “DZEN SAVU ARKLU PĀR MIRUŠO KAULIEM”, kas saņēmis plašu atzinību, tostarp arī starptautisko Bukera prēmiju. Romāna “Dzen savu arklu pār mirušo kauliem” iestudējums Dailes teātrī top izcilās holandiešu režisores Olas Mafālani versijā. 

2025. gada maijā pirmizrādi piedzīvos Artura Šniclera “SAPŅU NOVELES” dramatizējums, kuru režisors noformulējis kā “laulības drāmu”. Šis darbs savulaik satricināja Vīnes pieklājīgo 20. gadsimta sabiedrību ar savu neslēpti erotisko valdzinājumu. Dailē to izstāstīs prestižās Olivjē balvas nominants, britu teātra uzlecošā zvaigzne Daniels Ragets ar savu komandu. Galvenajām lomām režisors ar nolūku ir izvēlējies Dailes teātra aktieru pārus, kuri arī dzīvē ir precēti pāri.

Šīs trīs izrādes teātris piedāvās abonementu īpašniekiem. Teātra 2024./2025. gada sezonā būs pieejami 7 abonementi ierobežotā skaitā – pirmizrāžu abonements un 1., 2., 3., 4., 5., 6. abonements.

Abonementu tirdzniecība sāksies 9. aprīlī plkst. 12.00 Dailes teātra kasē un bilesuparadize.lv interneta vietnē. Lai ietaupītu pircēju laiku, teātra administrācija aicina abonementus iegādāties tiešsaistē, ja vien tas ir iespējams, kā arī informē, ka abonementu iegāde internetā ir līdzvērtīga klātienes pakalpojumam bez komisijas maksas.

Teātris lūdz ņemt vērā, ka pašreizējie abonementi netiks pagarināti un abonementi jaunajai sezonai ir jāiegādājas no jauna, izvēloties savu sēdvietu.

Vairāk par abonementiem lasi ŠEIT.

Par nākamās sezonas jauniestudējumiem teātris, kā ierasts, informēs uzsākot jauno sezonu, bet jau tagad biļetes pieejamas uz sezonas pirmo lielo jauniestudējumu Lielajā zālē. Jaunā sezona septembrī tiks atklāta ar lietuviešu režisora Jonasa Terteļa piedzīvojumu izrādi ģimenei "Zilā lapsa".

Šobrīd teātris ar milzu interesi gaida iestudējuma “Wintera pasaka” pirmizrādi, kas notiks 23. maijā. Šo iestudējumu, kas jau atkal solās būt kaut kas Dailes skatītājiem pilnīgi svaigs, iestudē jaunās paaudzes daudzološais un atzinību guvušais britu režisors Džefs Džeimss un viņa profesionāļu komanda. 

Dailes teātra patrons “Rietumu Banka” – kvalitāte nekad nav nejaušība.

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem