Publikācijas

Izrāde par mūsu stāju

Lasīt

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

29.03.2012 14:22
Sveiki!

Liels paldies par izrādi, bet milzīgu sašutumu izraisīja pēdējā cēliena daļa, kurā PSRS sūtnis apciemo Ulmani pilī. Viss konkrētais dialogs noritēja krieviski, bez tulkojuma. Ulmanis arī sūtnim atbildēja krieviski (lai gan vēsturnieki nav pārliecināti, ka Ulmanim bija labas krievu valodas zināšanas). No režisora puses bija necienīgi pret publiku, piem. skolēniem, kas bija atnākuši ar skolotāju noskatīties izrādi, kā arī pret likumu, ļaut šim tekstam atskanēt tikai krievu valodā. Vai teātris ir tik nabadzīgs vai režisors tik slinks, ka nevar nodrošināt teksta titrēšanu, kaut vai uz tā paša ekrāna, kur lēkāja leļļu ēnas? Nožēlojami tādējādi apliecināt, ka latviešu valoda mūsdienu Latvijā, dažas nedēļas pēc referenduma, nav pašpietiekama pat latviešu teātrī.
28.03.2012 15:43
Paldies par vakardienas izrādi! Paldies, ka vakar bija šī izvēle - iet uz kādu no jautrajiem Teātradienas pasākumiem vai uz ko nopietnāku.
Paldies aktieriem! Par izrādi - neesmu vēsturnieks, lai komentētu notikumu atbilstību realitātei. Izrādes struktūra bija interesanta, marionetes, lelles- asprātīga ideja. Iestudējums likās drusku tā kā vairāk jauniešu auditorijai domāts, pietrūka smaguma ( ne jau leļļu dēļ!), arī tās sarunas pirms izrādes mani nedaudz pievīla - biju cerējusi uz ko ļoti nopietnu, nevis vienkāršu situācijas izklāstu, bet varbūt tā arī labi - viss kopumā rosināja dziļāku interesi, sameklēt, izlasīt, pārbaudīt.
Bet emocionāli izrāde man ļoti patika, nobeiguma paklanīšanās.... aizveroties priekškaram vēl gaisā virmoja "Gods kalpot Latvijai!"
04.01.2012 22:50
te nu gan no komentariem neko nevar saprast-ir verts vai nav iet uz izradi?man patik vesturiskas lugas,tapec iesu!
02.12.2011 01:04
Bijām uz izrādi 29.novembrī. Nepatika,ļoti.Visi uz skatuves bija lelles.Kalniņa Ulmanis bija lelle muļļa. Mani vecvecāki un vecāki par šadu izrādi un tēlojumu teiktu par vesturi vjadzētu runāt patiesību . Skumigi . Gribas atcerēties un pieminēt nelaiķa U.Vazdika telojumu ,tas bija cits ,labs līmenis. Jameklē Staprāna luga jaizlasa, tad varbūt sapratīšu vainīgo pie neizdevušās izrādes..Jauniem ļaudīm nezinot īsto patiesību vienalga kā un ko parāda teatrī.
15.11.2011 19:19
Biju aizgājusi ar saviem draugiem un man ļoti patika. Patika,ka izmantota sadarbība ar leļļu teātra aktieriem, tā bija jauna vēsma teātrī. Izrāde tapusi īstajā laikā un īstajā brīdī. Izstāde kā papildinājums izrādei bija izcila!
Paldies latviešu režisoram Kārlim Auškāpam!
15.11.2011 13:15
Piekrītu, ka izrāde vismaz vienreiz jāredz vai mazam, vai lielam. Varēja rādīt pat Lielā zālē. Vēsturiski ir pāris nepilnības
1. Ģenerālis, kurš apvērsuma laikā pasūtīja Ulmani vienu māju tālāk un zaudēja amatu nav lelle , bet viņu vadīja daudz cēlākas un cilvēciskākas jūtas- ATRIEBĪBA.
2. Ulmanis, kurš dažus gadus atpakaļ noorganizēja apvērsumu, tik tizls nebija. Kungs vienkārši pārkombinējās.
Mērķis ir sasniegts:"Kāda hrena pēc mums vajadzīgs visas tautas vēlēts prezidents ar lielām pilnvaram?"
Iesaku uzlūgt SC un ZRP pilnā saastāvā, lai pamācās no vēstures.
13.11.2011 23:18
Šī nu ir izrāde, kas uzrunā ne tikai caur pagātnes sarežģītajiem notikumiem, bet liek domāt, ļoti, ļoti aizdomāties un pārdomāt kā dzīvojam, kā un ko runājam un ko darām un vai pildām solījumus, vai mīlam savu zemi UN pats, pats, pats svarīgākais - kā pieņemam lēmumus un ko izvēlamies, jo izvēle ir uz katra soļa.
Ja gribat redzēt 6 fantastiskus kungus, kuru aktierspēlei nav jāmēģina noticēt, bet viņi uzrunā tik īsti un pārliecinoši tie ir Juris Kalniņš (Kārlis Ulmanis, valsts un ministru prezidents), Gints Grāvelis (Oskars Neimanis, pils komandants), Juris Bartkevičs (Miervaldis Lūkins, prezidenta adjutants), Pēteris Liepiņš (Jānis Rudums, prezidenta sekretārs), Lauris Dzelzītis (Sergejs Maģers, Politiskās pārvaldes ieliktais pils ārējās drošības pārraugs) un Pēteris Šogolovs, tad šī nu ir izrāde, kas IR JĀREDZ.
Paldies režisoram un pārējai komandai.