Publikācijas

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Mārtiņš Vjacirs 30.05.2014 23:28
Ar ironisku glanci, bet ar cieņu "piesmieta" klasika. Tiešām asprātīgas melnā humora devas. Kā dadzis acī margināļiem,"lielās jēgas it visā" meklētājiem un ūberpareizajiem latviešiem, kuriem mūžīgi kauns par savu tautu.
Kolosāla izrāde! Vienreizēji labi VISI aktieri un superīga mūzika.
Liels PALDIES!
Dailes teātris 29.05.2014 15:54
(no twitter.com) @iNars
Šīsdienas izrāde "Miledija" bija lieliska. Paldies arī @agnesezeltina - spīdoši, pārliecinoši un līdz galam izturēts. Sajūsmā saku Paldies!
Gunars Jankovskis 28.05.2014 23:55
Lieliska izrāde,izcila Agnese Zeltiņa,paldies visiem izrādes veidotājiem,ceru ,ka izrāde paliks repertuārā arī jaunajā sezonā!Iesaku visiem rīt doties uz teātri un pašiem noskatīties šo jauko iestudējumu....
Gunita Sapožņikova 28.05.2014 23:34
Uz izrādi "Milēdija" biju šodien, priekšpēdējā dienā, kad to vēl rāda. Ņemot vērā lielo publisko kritikas un negatīvo atsauksmju vilni, uz izrādi pat negribot gāju jau "ar attieksmi", un galvenokārt Agneses dēļ, lai izrādītu cieņu pret viņas darbu un personību. Nopirku pēdējā brīdī biļeti, piedevām par smiekla naudu, un ne uz ko dižu necerēju...TAČU - pievienojos visām pozitīvajām atsauksmēm. Man izrāde ĻOTI PATIKA. Un patika pilnīgi visi aktieri, ne tikai Agnese, kas arī bija vienkārši lieliska savā lomā. Patika pilnīgi visi, un režisora, un kostīmmākslinieka, un tekstu autora, un visu citu skatuves darboņu veikums! Varēja just, ka izrādē ieguldīts milzu darbs - daudz dažādu smalku, niansētu, skaistu, jā, arī ironisku un smalki parodētu sīkumu, kas dod tādu netveramu fīlingu - ja tiek uz viļņa virsū, tad parauj līdzi... Smalks humors, vizuālie efekti, zemteksti un kičs. Viss vienuviet! Un horeogrāfija - kā visi bija trenējuši kustības, tekstus! Ģirts Ķesteris perfektā tēlā. Es tiešām nesaprotu, kāpēc izrāde tā aplikta - pat līdz izņemšanai no programmas... Neesmu teātra guru, taču vados pēc sajūtām, un te viss bija. Izrāde ir interesanta un ir tā vērta, lai skatītos. Par saturisko dziļumu vienmēr var diskutēt, bet uz visām citām maņām slodze noteikti ir. Es teiktu, ka nevis izrādei ir kāda vaina, bet gan Dailes teātrim vajadzētu padomāt, kā atspēkot sliktu PR, jo cilvēki kā lavīna - no mutes mutē, un spriež, pat neredzējuši. PALDIES TEĀTRA KOMANDAI PAR SNIEGUMU. ESMU JŪSU PUSĒ.
Kristine Ozolina 25.05.2014 19:02
Biju uz Milēdiju divas reizes - 30.04. un 23.05., pirmo reizi ar savu mammu, otro reizi ar savu mazāko meitu (9gadi), patika mums visām. Ne tikai patika, mēs to baudījām, smējāmies, aplaudējām. Burvīga izrāde, izklaidējoša, viegla, krāsaina, interesantiem tērpiem, ar daudziem zemtekstiem, un Agnese Zeltina ir ne tikai skaista sieviete, bet arī izcila aktrise, uz kuru gribas skatīties, neatraujot acis. Kad uzzināju, ka arī mana lielā meita (23 gadi) ar savu draugu bijuši uz šo izrādi un ir gluži tādās pašās domās, tad izlēmu uzrakstīt, lai pateiktu - neklausieties, ko saka un raksta citi, aizejiet paši un noskatieties, nebūsiet vīlušies!
Ineta Alksne 24.05.2014 16:01
23.maijā ar ģimeni bijām Dailes teātrī uz izrādi"Milēdija". Bijām gatavi uz samērā lielu farsu,jo kritika par šo izrādi neaicinājato noskatīties, bet par patīkamu pārsteigumu, gluži tāpat kā visiem iepriekšējiem komentētājiem, mums visiem ļoti patika šī izrāde. Agneses Zeltiņas tēlojums, visi pārējie aktieri, sapēle, interpretācija, teksti, humors,ironija, emocionālā puse, tērpi, mūzika....nekas no tā nelika vilties.

Žēl to cilvēku, kam vairs nebūs iespēja izrādi noskatīties.
Cool Cat 30.04.2014 23:36
Burvīga izrāde! Ļoti vēlējos redzēt Agnese Zeltiņas tēlojumu un tas man nelika vilties, izcili! Paldies arī musketieriem un Ievai Segliņai par dzīvo tēlojumu!
Ruta Reine 26.04.2014 14:20
Izrāde patika. Izsit no klišejiskās domāšanas. Paldies aktieriem! Īpaši pārsteidza Agneses Zeltiņas Milēdija. Pārsteidza vislabākajā nozīmē. Paldies!
Tiem,kam nepatika... Tomēr pirms kādas izrādes apmeklēšanas iesaku palasīt atsauksmes. Aiztaupīsiet sev un citiem nepatīkamus mirkļus.
Ilze Engele 24.04.2014 15:31
Biju uz 23.04 izradi un, publiskas kritikas iesildita, biju morali sagatavojusies uz velti teretu laiku, tomer patikami kludijos. Ja neskaita dazus skatitajam neertus momentus (meginajumi jokot), izrade patika, tiesam patika. Miledija bija lieliska, noticeju katram personaza vardam, katrai kustibai, un ari parejos personazos bija kaut kas jaudigs, par spiti centieniem parverst tos karikatuuraas. Ja izrade izmestu "smiekligos" gabalus, tad to, kas paliek pari, gribetu noskatities velreiz. Daile - neiznemiet no repertuara, bet ar tiem pasiem aktieriem un dekoracijam nakamajai sezonai uztaisiet nopietnu gabalu :)
Antra *** 23.04.2014 23:21
Paldies liels par "Milēdiju", kuru noskatījāmies 23/04/2014. Īpašs paldies Agnesei Zeltiņai - viņa bija izcila Milēdija, ļoti atbilstoša tēlam, ar labu un profesionālu tēlojumu. Ļoti patika arī Juris Kalniņš, Ģirts Ķesteris, Lauris Subatnieks un Milēdijas dēliņš - Markuss Rodrigo Rozentāls, Kārļa Lāča mūzika un Milēdijas tērpi! Jā, tas nebija nekas "standartiski klasisks", bet paralēli jokiem un "balagāniskajiem" elementiem izrādi caurvija nopietns un ar dziļu nozīmi pavediens... Žēl, ka mēs, latvieši, kaut tikai knapi 2 miljoni, esam tik ļoti iznīcinoši viens pret otru, mums vieglāk ir vienam otru ar vārdiem iznīcināt, pat nemēģinot atrast neko pozitīvu, nespējot pieņemt kaut ko citādāku... Diemžēl tā iet arī mūsu teātra kritiķiem un recenzentiem, piemēram, Normunda Naumaņa "Milēdijas" recenzija "Kultūras Dienā" pirms pāris nedēļām - puse no raksta, cik briesmīga šī izrāde, savukārt otra puse - jauno kritiķu nolamāšana par to, ka viņi savās recenzijās atļāvušies par šo izrādi pateikt kaut ko pozitīvu - vai ir vēl kur tālāk iet ...? Kā jau teicu, man ļoti patika Agnese Zeltiņa, un izrādes beigās bija ļoti žēl, ka Agnesei nebija spēka pasmaidīt skatītājiem, izjūtot gandarījumu par padarīto - jo kur tad tādu vēl rast pēc visas šīs iznīcinošās negāciju lavīnas, un pēc tā, ka izrāde jau nolemta nebūtībai? Paldies aktieriem, ka Jūs visi tomēr bijāt uz skatuves un spēlējāt!
Musketieru tēlus varbūt arī es būtu vēlējusies mazliet citādākus - vīrišķīgākus, vairāk "klasiski skaistākiem & nopietnākiem tēliem" atbilstošākus, jo viņi visi 4 taču tiešām ir lieliski, skaisti un vīrišķigi aktieri :), kaut gan izrādes beigās, lemjot par nāves spriedumu Milēdijai. šī musketieru "cita, nopietnā puse" spilgti parādās...
Paldies!
Evija Kļaviņa 23.04.2014 09:51
Prieks, ka paklausīju meitai un par spīti bažām un kritiķu iznīcinošajiem viedokļiem biļetes tomēr nopirku. Izrāde man patiešām patika. Un patika arī divdesmitgadīgajai meitai un, kas mazliet pārsteidzoši, arī vīramātei. Jā, drusku balagāns. Jā, nav no tām spožākajām Džiļa izrādēm. Jā, jociņi brīžam parupji (tādus zemjostas jokus, kā bija dzirdēts, gan nekur nemanīju, man laikam tā jostasvieta pazemu). Jā, par paša nobeiguma gaumīgumu varētu pastrīdēties. Toties dinamiski, krāšņi, daudzviet smieklīgi, aktieri spēlē, ka prieks skatīties, un nevienā brīdī nebija garlaicīgi - vai tas ir maz? Arī izklaidējošām izrādēm ir vieta teātrī. Ja es gribu kaut ko dvēseli plosošu, es eju uz Oņeginu, ja es gribu kaut ko intelektuālu, pārlaicīgu, eju uz Amadeju, bet ja es gribu vienkāršu, labu izklaidi pēc smagas darbdienas, tad Milēdija ir OK.
Esmu lielā neizpratnē (maigi sakot) par teātra vadības lēmumu izņemt šo izrādi no repertuāra un ļoti ceru, ka lēmums tiks mainīts.
Ilona Andersone 23.04.2014 09:47
Absolūti nav saprotama brēka - ļoti jauka izrāde! Ja runājam par absurdu, tad vienīgais kas jāmin ir tipiskais latvietis ... visu kritizēt un nolīdzināt līdz ar zemi. Žēl, ka tā!
Par izrādi - apsveicami, ka režisoram ir izdevies nopietnu vēstījumu iepīt tik vieglā izrādē. Un paldies arī aktieriem.
Anita Ruba 23.04.2014 09:15
Vakar biju uz šo izrādi. Pilnīgi piekrītu Ingai Zaharānei-Opincānei.
Inga Zaharāne-Opincāne 23.04.2014 09:06
Vakar gāju uz izrādi ar bažām un reizē zināmu interesi, jo tik daudz negatīvus komentārus par vienu izrādi nebiju lasījusi, tāpēc pat bija interesanti redzēt, kas gan tik ļoti slikts var būt uzvests...? Es biju ārkārtīgi patīkami pārsteigta, izrāde bija lieliska, un aktieru tēlojums tāpat, īpaši komplimenti šarmantajam D’Artanjanam (Gintam Grāvelim :))!
Jā, tajā ir stipri daudz ironijas un brīžiem mistikas... Jā, tā atšķiras no visnotaļ klasiskiem uzvedumiem... Un tomēr vienīgais secinājums - visiem negatīvo komentāru rakstītājiem, vienkārši ir problēmas ar humora izjūtu!
Es ļoti ceru, ka izrāde tiks iekļauta repertuārā arī nākamajā sezonā, es ļoti labprāt gribētu to redzēt vēlreiz!
Māra Mežvēvere 21.04.2014 22:25
Uz izrādi devos atpūsties piektdienas vakarā. Nevēlējos neko smagu un šī izrādi sakrita ar manu apmeklējuma mērķi. Humors bija viegls, iesākumā zāle nesaprata vai var smieties par kaut ko tādu, bet tad cilvēki atraisījās un saprata, ka teātris var būt izklaidējošs un ne vienmēr jābūt saspīlētām robežām, samākslotiem smiekliem. Prieks, ka šīs trakulības realizēja "labo aktieru zieds". Man patika un es atpūtos. Piektdienā citu izrādi nevēlētos. Smagās izrādes ir svarīgas teātra mākslā, bet dažādībai ir jāpedāvā arī šādas. No manis ābols par drosmi.
Normunds Žugs 21.04.2014 05:21
noskatijos ar baudu,tas bija labais.PALDIES GAN AKTIERIEM,GAN REZZISORAM,
Jana Ķikāne 01.04.2014 12:47
Mazliet padomāju un sapratu, ka atgādināja mēģinājumu uztaisīt latviešu SPAMALOT. Diemžēl, nav īsti sanācis. Laikam traucēja vārdiņš "gandrīz"... Tikai man nekādi negāja kopā tas, kas notika uz skatuves, ar zālē sēdošo publiku. Iespējams, ka teātrim der padomāt par skaidri uztveramiem brīdinājumiem pirms biļešu iegādes, ka izrāde tiešām ir domāta kā "a highly irreverent parody" jeb īpaši negodbijīga parodija.
Man tiešām nebija neinteresanti. Par galvenās lomas tēlotājas aktiermeistarību nerunāšu, bet tērpi ļoti patika :)
Māris Brants 30.03.2014 20:20
Palasīju komentārus, noskatījos izrādi, tad vēlreiz palasīju.
Var jau saprast tos, kas te noliek visu izrādi - vieniem ir nepieņemami, ka var TĀ ironizēt, otriem - tas, ka viņi redz, ka ironizē, bet nesaprot par ko (un tad jau šķiet, vai tik ne par pašiem).
Nebija man saprotams gan, kāpēc šo izrādi te kāds pretnostata "Šeipingam". Manuprāt, visnotaļ loģisks turpinājums.
Kopumā iespaids pozitīvs, bet nevarētu teikt, ka ļoti paliekošs. Tālu no "Finita la comedia!". Un arī "Šeipings", manuprāt, bija labāks.
Šaubos, vai tik pretrunīgu izrādi bija vērts taisīt lielajā zālē kā abonementa izrādi. Vai tas neatsauksies uz tālāko teātra budžetu? Ja skatītāji dalītos noliedzējos un tajos, kas sajūsmā, tad jau būtu ok. Bet tos sajūsminātos kaut kā nemana.
Bet cepums par "Karnevāla nakts" piecu minūšu dziesmu tajā kontekstā. :)
Dana Daniņa 30.03.2014 19:48
Nesaprotu, kas tie par komentāriem... Dēļ tiem biju nedaudz nobažījusies pirms izrādes... Domāju, ka pēc 1.cēliena iešu prom (kā jau lielākā daļa komentētāju)...BET!!!! Izcili, viegli, saprotami! Acīmredzot, šī izrāde ir jābauda bez iespringuma un ne-tendenciozi! Aktierspēle ļoti laba! Nevaru kādu īpaši atsevišķi izcelt - visi perfekti savās lomās! Protams, ja Jums ir neērti smieties farsa-komēdijā, domājot, ka režisors ņirgājas par Jums, tad neejiet... Un neskatieties komēdijas vispār! Smalka humora izjūta un laba pašironija! Rekomendēju!
Mārīte Ģērmanīte :) 30.03.2014 17:04
Man Agneses Zeltiņas tēlojums ļoti patika. Pirms izrādes biju lasījusi grāmatu "Trīs musketieri" un tieši šādus četrus musketierus kā attainoti izrādē, es sev biju iztēlojusies.
Zigrida Hildebrante (Kurciņa)-- 30.03.2014 09:34
Noskatījos izrādi ...jāsaka ...īsta ...Pajoliņu izrāde ...
Talis Muzikants 29.03.2014 23:49
Izskatās, ka Džilindžers neciena savus skatītājus. Jutos vīlies ka tērēju laiku un naudu. No komēdijas tur bija tālu- lēts farss. Zemjostas vietas lētie humori jau kurā izrādē, laikam cilvēks tā risina savas problēmas. Aktieri jau centās cik varēja, tiešām labi spēlēja, scenogrāfijai arī nav ne vainas, kostīmi, gaismas, viss būtu ok, tikai kāpēc tik slikta režija? Kariķējums un balagāns neattaisnojās, nebija ne smeklīgi ne moderni.
Līga Pipare 16.03.2014 20:09
Paldies veidotājiem par izrādi! Palasot komentārus un kritiķu spriedumus, šķiet, ka - vai nu esmu skatījusies citu izrādi vai arī man ir bijis kaut kāds "cits pieslēgums". Jo man izrāde PATIKA. Skatījos neiespringstot. Šķita, ka tieši tā "Milēdija" arī iecerēta un veidota - neiespringstot un viegli. Protams - kariķējot un parodējot, ironizējot un pasmejoties par stereotipiem. Jā, un kāpēc nē? Tieši šie vieglie kariķējošie triepieni bija kā radīti tēmai, par ko runā lugas autors. Pēc izrādes vēl ilgi nepameta pārdomas par upuri, ļoti nopietnajiem sodītājiem, sievieti un truluma glorificēšanu (te es par musketieriem...)
Agnese Zeltiņa manuprāt bija ļoti laba. Skaista, eleganta, vēsa, spilgta, pat žilbinoša - kā radīta Milēdijas lomai. Es biju patīkami pārsteigta. Ceru, ka aktrise atgriezīsies uz skatuves.
Tas kā šobrīd Agnese tiek "saplosīta" no paštaisno komentētāju un kritiķu puses man liek domāt par Milēdijas scenogrāfijā izmantotajām gleznām ar nomedītajiem dzīvniekiem un suņiem. Īpaši iedarbīgs bija pēdējā ainā izmantotais video ar stirnu...
Izrāde turpina dzīvot, aktieri turpina spēlēt. Būsim saudzīgi! Es aicinu skatītājus arī negatīvu viedokli izteikt taktiski, jo uz skatuves un aiz skatuves strādā dzīvi cilvēki. Citādi... atkal nāk prātā ļoti paštaisnie "labie" ar plastikāta maisiņu izrādes beigās...
DACE Maķevica 16.03.2014 18:49
Augsti vērtēju Džilindžeru, īpaši pēc "Raganas" un "Hananas" Liepājas teātrī. Bet šoreiz pēc izrādes nespēju aplaudēt - savas pašcieņas dēļ. Lēts, klišejisks, balaganizēts, murgaini moderns iestudējums, ko neglāba arī labi un talantīgi aktieri.
Inga Eizenšmite 15.03.2014 22:45
Noskatījos ''Milēdiju'' ceturtdienas vakarā.Agnese Zeltiņa lēdijas Vinteres lomā bija laba un,manuprāt,izdarīja maksimālo šajā lomā.
Izrāde bija pārāk kariķēta un balagāniska,un tādā izrādē jebkurai aktrisei būtu grūti spēlēt.
pilna aka dieva 14.03.2014 14:16
Manuprāt, vērojot kontekstu un kaislības ap nepamatoti savērpto skandālu par izrādes "Peldētāju komanda" noņemšanu no repertuāra, varu teikt tikai sekojošo - ja reiz teātrī patiesi darbojas kritērijs, ka gadījumā, ja "Radošie meklējumi diemžēl nerealizējas mākslinieciski pilnvērtīgā izrādē" (kā teikts teātra oficiālajā paziņojumā), tad tās izrādīšana tiek atcelta - ja šis princips tiktu vienlīdz ievērots visos gadījumos, tad, lūk, viens konkrēts gadījums - "Milēdija", kas ar steigu ir no repertuāra jāizslēdz!
Dārgais galvenais režisor un tikpat dārgais direktor - ievērojiet šo pašpasludināto principu nevis aplieciniet patiesību par baļķi savā un skabargu cita acī!
Annasofija Tormane Thars 14.03.2014 11:04
Vineta Čukste 13.03.2014 23:49
Vai kāds Dailes teātrī, lūdzu, varētu palūgt Agnesei Zeltiņai, lai viņa nodarbojas ar citām lietām un vairs nekad nespēlē teātri!!! Viņas tēlojums bija briesmīgi netalantīgs - ne šarma, ne prāta, pat ne nieka seksapīla... Neskatoties uz Džilindžera briesmīgo režiju, kāda no Dailes teātra talantīgajām aktrisēm (es arī iedomājos par Vitu Vārpiņu, kura ir gan gudra, gan skaista, gan seksapiīla) iznestu šo izrādi ar savu šarmu un enerģiju.... Bet pašlaik Zeltiņas izpildījumā tā ir pilnīga izgāšanās.
Linda Tirzina 12.03.2014 15:24
Izsmējos no sirds, patīkams pārsteigums pēc Šeipinga. Džilis trāpījis manā 10tniekā, citāts uz citāta, simbols uz simbola - superīgi. Musketieru četrotne dievīga, muzikālie citāti brīnišķīgi papildina darbību ar jēgu, dziesmiņa par 5minūtēm kontekstā gandrīz izmeta mūs no beņķa... beigās sveiciens operai, perfekti!!!! Lūdzu galveno varoni gan vajadzēja vēl uz pusi mazāk (vismaz 2.cēlienā un bez dziesmas), bet kopumā viņa netraucēja. manuprāt. piedod Inga Baltā, bet parunāsim par šo noteikti!!
Inga Baltā 10.03.2014 15:41
Pievienojos katram Ilgas Vecenānes vārdam! Un arī par sekliem murgiem nav melots. Tā ir ņirgāšanās gan par aktieriem, gan publiku, manuprāt.
Dace 10.03.2014 09:47
Šo izrādi uztvēru kā farsu labā nozīmē. Mani aizkustināja tas, kā aktieri saglabā pašcieņu un talantu arī pie šādiem spēles noteikumiem. Kā zināms, briljants, iekritis dubļos, nezaudē savu vērtību, bet puteklis, lai arī pacēlies līdz debesīm, vienalga ir palicis par putekli... Paldies :)
JIrbe 09.03.2014 23:16
Izrāde bija nu nekāda. Smējos un nesapratu, atkal smējos, un atkal nesapratu:). Ķesteris kārtējo reizi Fēliksa manierē runā, pirmā bija, M.Butterfly izrādē. Krievu valodā dziesmas, nu nekādi neiederējās. Lai gan pašām dziesmām nav ne vainas. Un ar Zeltiņu arī kaut kas nebija. Bet tā, ka jau gadiem nebiju vīlusies nevienā izrādē, tad šo uztveru kā sīkumu.
Ramona Vagale 09.03.2014 20:01
Pirmo reizi esmu vīlusies Džilindžerā! Vai nu luga slikta, kaut gan Šmits ir labs autors, vai režisors pārcenties.Šķiet, ka pēdējais.
Nav viena stila, ironija nesaprotama.Varētu būt laba un psiholoģiski smaga izrāde, ja būtu cits piegājiens.Ķesterim neraksturīga slikta dikcija.
Skatījos uz Zeltiņu un domāju par Vārpiņu!Domāju, Zeltiņa savu ir palaidusi garām teātrī vispār...Iedomājos Džilindžera "Hananu", piemēram.
Kas par spēcīgu vēstījumu.Kāds velns viņu šoreiz dīdījis? Ļoti ceru, ka tā ir tikai viena kļūme.Kaut gan Dailē šobrīd notiek kaut kas ne īpaši veselīgs arī atceltās izrādes sakarā. Režisor - SAŅEMIES!
Ilga Vecenāne 09.03.2014 17:40
"Smiekīgajās" vietās nācās acis nodurt zemē aiz kauna, pēc izrādes aplausu vietā jutu asaras riešamās acīs.
Nebiju ne domājusi, ka ko tik briesmīgu vispār var radīt.
Lidija Jansone (Benke) 09.03.2014 16:02
Anna
Man izrāde patika. Uztvēru kā sarkastisku skatu uz Latviju. Aklais Ķuzis ar savu baleta trupu, "svētie"tēvi ar krustiem uz pieres - vai to mums trūkst? Aktieri - virtuozi mums to rādīja. Man liekas nevietā, šajā politiskā situācijā, dziedāt krieviski (vajadzētu nomainīt) un Ķesterim ieteiktu atvadīties no Fēliksa
evija bišere(vējiņa) 09.03.2014 15:12
Vilšanās. Pirmizrādes pieklājības aplausi.....žēl aktieru, viņi darīja savu darbu labi, bet ar to nepietika.
Marta Sondare 08.03.2014 14:50
Aldis Polkmanis 08.03.2014 01:36
Latvijas vadošā teātra lielā skatuve! Jāskatās šie seklie murgi ar krievu dziesmām ārprāta troksnī! Kādu procentu ieņem dzīvais artiera vārds (teātra pamatakmens) gandrīz 3 stundu garā balagānā. Kāpēc Tu, ražisor, par latviešiem ņirgājies, - par savu tautu, kas nāk uz TEĀTRI!!