Publikācijas

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Dailes teātris 04.12.2019 16:56
Dana Zālīte virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"Režisors Rolands Atkočūns šosezon iestudējis jau otro darbu Dailes teātrī (pirmais iestudējums “Nepanesami ilgi apskāvieni” pirmizrādi piedzīvoja sezonas sākumā). “Iemīlējies Šekspīrs”, škiet, turpina līdz galam nepiepildītās laimes un mīlestības tematiku, lai gan formas un stāsti ir gana atšķirīgi. Uzvest šo izrādi nebūt nav viegls uzdevums, jo, gribot negribot, skatītājiem būs asociācijas ar tāda paša nosaukuma slaveno Džona Madena filmu. Tomēr, skatoties izrādi, filmas ainas uzreiz prātā nenāk un salīdzinājumi nerodas. Dailes teātra “Iemīlējies Šekspīrs” ir neatkarīgs mākslas darbs un tam ir būtiska nozīme pašreizējā teātra repertuārā.[..]"

Pilnu izrādes apskatu lasiet šeit - https://ej.uz/kjkv
Dailes teātris 03.12.2019 11:33
(no twitter.com) Dace @ZDachele (01.12.2019.)
Paldies Šekspīram un viņa mūzai par talantīgās spēles vieglumu un stāsta skaistumu @Dailesteatris
Dailes teātris 03.12.2019 11:33
(no twitter.com) Linda Kaņepe @LindaDALinda (01.12.2019.)
Brīnišķīgs “Iemīlējies Šekspīrs” un @ievaseglina + @DainisGrube! Malači
@Dailesteatris!
Dailes teātris 03.12.2019 11:31
(no twitter.com) Annija Kārkliņa @AnnijaKarklina (30.11.2019.)
#iemilejiessekspirs Paldies par šo brīnišķīgo vakaru! Apburošs skatuves iekārtojums, kā arī brīnišķīga aktieru spēle. Noteikti iesaku!! Paldies
@DainisGrube

@ievaseglina

@Dailesteatris
❤️
Dailes teātris 02.12.2019 11:25
Dairis Mežvinskis virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"[..] Tā kā Šekspīra personību apvij visdažādākās teorijas un stāsti, šo, uz Dailes teātra uzvesto izrādi varam uzskatīt par vienu no variācijām par tēmu, kas komēdijdrāmas veidā tiecās minēt, kā tad radies Šekspīra slavenākais darbs (kas šis ir par darbu, man, protams, nav jāsaka). Lai arī izrāde pamatā veidota, kā šķiet, komēdijas žanrā – šeit Iemīlējies Šekspīrs gan jāuzteic par trāpīgiem jokiem, gan mazliet jāpakrata pirksts par pārmērībām - , tomēr drāmas elementi to nepadara tik viennozīmīgu. Manuprāt, ainas, kurās ilgu un skumju bija krietni vairāk kā joku dzīšanas, veidoja labu kontrastu un deva tiešu atsauci uz V. Šekspīra daiļradi, palielinot izrādes pievienoto vērtību.[..]"

Pilnu izrādes apskatu lasiet šeit - https://ej.uz/az3i
Dailes teātris 02.12.2019 11:11
Armands Kalniņš virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"Atsauksmi būtu jāsāk ar diviem šī iestudējuma „grēka darbiem”:
1. Tā ir komēdija!!! (taču šādi grēko daudzi teātri, īpaši šis sezona sākumā, it kā nebūtu lasīts tas, cik slikti ir iestudēt komēdijas)
2. Tas ir saistīts ar kino (tiesa gan, iestudēts ne scenārijs, bet luga, kas veidota pēc kinoscenārija)!
Protams, lūdzu uztveriet iepriekšējo rindkopu kā ironiju par rudenī plaši izskanējušo diskusiju par to ko (ne)vajadzētu iestudēt. Vēl viens joks būs atsauksmes beigās, par ko jau iepriekš atvainojos. Pārējais gan ir nopietni rakstīts.
Slaveno filmu „Iemīlējies Šekspīrs” (1998) nepieminēt nevar (7 Oskari, kopumā – 64 balvas, 87 nominācijas, kā to apliecina filmu datu bāze!), kaut savulaik tās dāsnā apbalvošana man nebija saprotama. Tā šķita jauka, izcēla Gvinetu Paltrovu, bet ne vairāk. Vai filmas popularitāte ir tik būtiska, lai tas nozīmīgi ietekmētu skatītāju atsaucību, lemjot par izrādes apmeklēšanu? Kā liecināja dažas sarunas, to atceras, bet īpaši par to nejūsmo.
Radīta pārsteidzoši gaiša izrāde, kaut tajā atainotie notikumi ir skarbi. Radošajās krīzēs, izmisumā mēdz tapt labi mākslas darbi, bet, kā tas redzams šajā iestudējumā, vienmēr tomēr tā nav. Sākumā Šekspīrs mokās, šķiet netalantīgs, viņam pat nākas daudz ko aizgūt no tobrīd spējīgākā Kristofera Mārlova. Kā izrādās, Vilam vajadzīga mīlestība, kaut uz īsu laiku, lai pamostos ģenialitāte. Vai jūtas var tikt dēvētas par nelaimīgām, ja tās ir kā īss uzliesmojums, kura gaismu Viljams (Dainis Grūbe) un Viola (Ieva Segliņa) saglabā, kā izrāde ļauj noticēt, uz visu mūžu? Kaut gan Ievai Segliņai ir bijušas daudzas labas lomas, tai skaitā – visai nozīmīgas, šoreiz radīts īpašs un pārliecinošs daudzpusīgs stipras un gudras sievietes tēls, kura saprot notiekošo varbūt pat labāk nekā titulvaronis. Dainis Grūbe prot tēlu padarīt savdabīgu – izmisušu, sākotnēji – visai parastu rakstītāju, kura talants var nepārliecināt, tad „Romeo veidā” attīstoties, - kaislīgu, aizrautīgu, izdomas pilnu, kurš tādejādi „atmostas” un iegūst pilnīgumu gan kā cilvēks, gan kā mākslinieks.[..]"

Pilnu izrādes vērtējumu lasiet šeit - https://ej.uz/iuae
Karina Bandere 01.12.2019 18:33
Ļoti patika! Interesanta, jauka. Skatījāmies visa ģimene. Paldies!
Agnese Un Uldis 30.11.2019 22:35
Patika....pat ļoti....lieliska aktieru kombinācija un saspēle. Bija prieks redzēt izcilos latviešu talantus tik kuplā pulkā. Paldies par jauki pavadītu vakaru!
Ilze Avotiņa 30.11.2019 13:53
Loti laba kompānija ģeneralmēģinājumā-jūtīgi skatītāji un laba pēcgarša...Apbrīnoju aktieru aktivitāti dekorāciju labirintos-īsts kardiotreniņš.

Izrādi atbalsta