Video

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Dailes teātris 15.03.2016 13:02
Blogā - Iveta Lazdiņa: https://tmblr.co/Z8B46l22vwxI5
Ilze Rasmane 10.01.2016 20:42
Diemžēl, izrāde nepārliecināja. Nebūtu Skrastiņa, nebūtu izrādes. Šodien Nevarauska spēlēja slikti.
Liene Gi 13.10.2015 14:56
Patika! Viss, kas neatstāj vienaldzīgu (pozitīvā nozīmē), liek apsmadzeņot redzēto, pārrunāt ar blakusskatītāju.. man patīk.
Smagi un patiesi, par mīlestību, kaisli, alkām..
Dailes teātris 29.09.2015 13:40
(no twitter.com) ‏@IevaAugstkalna
Bovarī kundze @Dailesteatris ar patīkamu pēcgaršu liek atcerēties vakar redzēto! Ļoti skaisti!
Vineta 30.04.2015 10:38
Izrāde bija kā kokteilis ar neparastu garšu, kur nevari noteikt sastāvdaļas, bet tomēr - ļoti garšo. Iesaku visiem, kam pilnvērtīgi pavadītam laikam nav nepieciešams primitīvs šovs un pašsaprotamas klišejas. Liels paldies režisoram, aktieriem, scenogrāfijas un kostīmu māksliniekiem par lieliski paveiktu darbu!
Dailes teātris 30.04.2015 09:08
(no twitter.com) @muhmire
@Dailesteatris Bovari k-dze kā sena glezna. Nevarauska izcila. Skaista! Un tā piesmakusī balss... Fināls vēl domās šodien. Režisoram bravo!
Dailes teātris 30.04.2015 08:32
(no twitter.com) @Kriksiitis95
"Bovarī kundze " @Dailesteatris vienkārši izcili! Spēcīga izrāde un perfekts aktieru tēlojums!
Ilva Lorence 21.04.2015 11:06
Lasi manas atsauksmes par izrād: http://www.afisha.eu/theatres/2014/11/17/dailes-teatra-izrade-bovari-kundze/
Izrāde pievelk ar Kristīnes Nevarauskas trauslumu, Jura Žagara šarmu un Arta Robežnieka sprediķiem. Šo aktieru dēļ ir vērts aiziet uz teātri, bet kopējais darbs tomēr nerada pabeigtu iespaidu.
Iveta Liepiņa 19.04.2015 10:01
Vakar beidzot noskatījos ''Bovarī kundzi'' ... Ko lai saka? Laba izrāde, bet muzikālais noformējums un scenogrāfija lieliski!... aktieru sniegums bija labs, bet ne izcils - manas sajūtas... izrāde nebija garlaicīga- nepavisam... darbība uz skatuves bija raita, Nevarauska nebija ne garlaicīga, ne vienaldzīga - kā te apgalvo citi... viņa bija trausla, garlaikota, alkstoša pēc kā vairāk... Skrastiņš bija lielisks savā apmātībā... pirms pērku biļeti uz kādu izrādi, lasu atsauksmes un recenzijas... arī šoreiz... vienā brīdī likās, ka neiešu, jo atsauksmes ir tik negatīvas... taču tad man radās aizdomas, ka skatītāji nav sapratuši, par ko ir runa, kāds literārais materiāls ir realizēts uz skatuves... bija sajūta, ka nākuši uz kādu šovu... par to pārliecinājos arī rindā pēc mēteļa stāvot... skumji... kopumā ņemot, sestdienas vakars labi pavadīts... Paldies!
P.S. Tiesa, nezinu, vai tiem, kas nav lasījuši šo romānu, radās patiess priekšstats par romānu, kas atzīts par pasaules literatūras šedevru... man, kas ir lasījusi šo brīnišķīgo, bet ''smago'' literāro materiālu, pietrūka emociju, skatoties izrādi...
Anita Rušiņa 31.03.2015 20:07
Lieliska izrāde (scenogrāfija, tērpi, aktieru tēlojums)! Daudz emociju,labs vakara piepildījums!
Garlaicīgā Anna 05.03.2015 22:19
Ļoti skaista, groteska scenogrāfija, bet viss pārējais vienkārši izraisīja dusmas. Tik vāji, ka, šķita - arī talantīgiem aktieriem atņemta iespēja izpausties. Ļoti daudz lieku ainu, līdz ar to nevajadzīgi gari. Aizgāju pēc pirmā cēliena.
Dace Brese-Liede 03.03.2015 08:43
Šoreiz nesagaidīju cerēto sniegumu. Pirms izrādes izlasīju Flobēra romānu un līdz ar to man bija zināms priekšstats, ko izrāde varētu sniegt. Vīlos. Flobēra Emma Bovarī romānā ir daudz vitālāka, nekā to redzam izrādē. Citkārt brīnišķīgā K.Nevarauska parāda mums pelēku būtni, kas darbojas gandrīz bez emocijām. Izrunā savus tekstus tikpat kā bez pārdzīvojuma, it kā notiekošais viņu nedz saviļņotu, nedz īpaši skartu. Virspusēji. Romānā sastapu gluži citu Emmu Bovarī - dzīvu, emocionālu. Tikai pašās romāna beigās notiek vairāku faktoru izraisīts Emmas personības sabrukums, kas spēcīgi kontrastē ar galvenās varones dzīvotgribu. Izrādē turpretī viņa jau no paša sākuma ir nomākta un flegmatiska. Biaj grūti izjust viņas traģēdiju, neraisījās līdzjūtība.
Ja nebūtu pirms tam izlasījusi romānu, vietām būtu grūti izprast notiekošo.
Scenogrāfija par tumšu - brīžiem nogura acis, cenšoties saskatīt izrādes darbību.
Diemžēl 9. rindā ne vienmēr varēja saprast I.Briķes teikto (varbūt apskaņošanas problēma). Dikcijas vai apskaņošanas problēma bija arī tirgus sievu skatā - neko nevarēja saprast.
A.Skrastiņam un P.Liepiņam lieku "desmit". Lieliski aktieri pat viduvējā iestudējumā.
A.Žagars atkal tanī pašā ampluā, kā parasti. Jau tik tiražēts tips, ka pat grūti pateikt, vai patika vai nē.
Ralfs Liepa 28.02.2015 14:34
Izrāde laba. Laba aktieru spēle (izcils Juris Žagars), scenogrāfija arī laba, kaut gan brīžiem šķita pārāk vienmuļa, bet tās trūkumi atspēkoti ar gaismām. Kostīmi labi, lieliski iekļaujas kopskatā un nekrīt no tā ārā. Protams, ir lietas, kuras nesakrīt ar grāmatu, bet visumā labs sižeta pārstāsts (ar dažiem trūkumiem, ko sižetu nezinošs skatītājs īsti nesaprot), kaut gan skatītājam, kurš romānu lasījis, varbūt būs pat nedaudz garlaicīgi. Pēc izrādes noskatīšanās mani pievīla fakts, ka daudzas nozīmīgas tēmas tā īsti arī izrādē nav parādītas līdz galam. Nepamet sajūta, ka izrādes veidotājiem pietrūcis laiks darba novešanai līdz pilnībai.
Visā visumā, tomēr, iesaku cilvēkiem, kas izrādi vēlas noskatīties vai kuri mīl klasiku, to noskatīties.
Dailes teātris 27.02.2015 10:00
(no twitter.com) @baltrums
Paldies par izrādi Bovari kundze @Dailesteatris. Smaga, bet ļoti laba izrāde! Artūrs Skrastiņš ğeniāls aktieris!
Dailes teātris 27.02.2015 10:00
(no twitter.com) ‏@Linducs
Bovarī kundze @Dailesteatris vakar bija kā 3h spa kūre darba dienas vakarā! FANTASTISKI! Jauks darba dienas noslēgums! :)
Kristīne Zubkāne 26.02.2015 22:52
Ar pāris dienu intervālu iznāca noskatīties Bovarī kundzi un Lēnprātīgo..liekas amizanti, bet Ķesteris Lēnprātīgajā ir skatāms, klausāms un galvenais - reizēm pat diezgan ticams emocijās. Turpretim Bovarī kundzē viss (izņemot tikai scenogrāfiju un kostīmus) radīja tik samākslotu un lētu iespaidu, ka uz beigām pat zaudēju pacietību un pašās beigās, stāvot pie garderobes pēc mēteļa, jau biju uz brīdi pat sadusmojusies par bezjēdzīgi pavadīto vakaru. Vienīgā ticamā sajūta, kas pārliecinoši neatstāja visas izrādes garumā, bija tā, ka arī paši aktieri drusku garlaikojas, drusku māžojas un drusku cenšas radīt iespaidu, ka tiek spēlētas īstas jūtas. Tā nu, salīdzinot abas noskatītās izrādes, iesaku iet labāk uz Lēnprātīgo - klasika baudāmā izpildījumā pret klasiku nebaudāmā izpildījumā.
Ivars Ozoliņš 29.01.2015 09:01
Divējādas sajūtas.
Patika scenogrāfija, horeogrāfija, aktieri. arī sižets, jo lai gan nebiju lasījis šo romānu, aptuveni zināju par ko būs izrāde.
Noskatījos , kā saka, vienā elpas vilcienā.
BET, pilnīgi mani šokēja mūsdienu tehnoloģijas. Iesākoties izrādei, domāju, ka tiek atskaņot Skrastiņa ieraksts. Tad ievēroja, ka tomēr mute tiek kustināta.
Nu absolūti neveiksmīgs risinājums- šāda "apskaņošana" Sēdēju kreisajā pusē, Bovarī kungs parasti bija labajā pusē- bet balss skan tieši man pretī. Bija pat situācija, kad Emma ar kaut ko bija kreisajā pusē- skan vīrieša monologs un es nevaru saprast , kurš no aktieriem runā- izrādījās ka Skrastiņš, kas atradās pretējā pusē.
Vai tiešām Dailes teātra aktieri MĀJAS teātrī nespēj iztikt bez mikrofoniem????
Vai jauno aktieru paaudze nav mācīti RUNĀT, tā lai viņus dzird skatītāji?
Zigrida Hildebrante (Kurciņa)-- 29.01.2015 07:45
Bāli , vāji , garlaicīgi ! Šķidri aplausi beigās ! NEPATIKA!
Guntis Pamale 24.01.2015 12:42
Šī uzveduma apmeklējums kļūst par izturības pārbaudi.Dīvaini, ka lieliskie aktierdarbi un tērpi nevairo šī veikuma vērtību. Žēl... Skatītāju beigu aplausi par to liecina. Knapi.
Rūta Olmane 22.01.2015 23:25
Paldies aktieru kolektīvam par patiesi izcilu spēli. Nevarauska vienkārši izcili uzbūra tādu izjūtu gammu - it kā neko īpašu nedarot, it kā neko īpaši nesakot -
Agnese Rapa 22.01.2015 18:01
Redzēju izrādi un izlasīju interviju ar režisoru. Ir panākts tas, jā, tieši tas- ka no elpas vien, no kāda vārda, kustības, skatien, kopuma tiek uzburta (var saprast) vesela pasaule, kas aiz tā slēpjas un notiek...... It kā tu lasītu stāstu stāstus, redzētu visu viņu dzīves un reizē- savu.
Kāpēc sievietes lasa?! Jo vēlas, iztēlojas, grib- aizrautīgu dzīvi! No mazotnes. Ne vienmēr apprecētais vīrietis to dod. Un, protams, mēs nemākam un mūs neviens nemāca novērtēt šo mirkli- tas nāk ar gadiem, literatūru, kultūru, iekšējo apvāršņa plašumu un pasaules redzējumu.
Paldies!
Emma ir pilnīgi saprotama, reāla un izprotama, manā skatījumā, pilnīgi. Protams, ka attaisnojama un, protams, ka vīrs to mīl. Viss, kā dzīvē.
Dailes teātris 22.01.2015 13:10
(no twitter.com) @ElinaBadune
Atšķirībā no manas sajūtas pēc grāmatas, @Dailesteatris rada sajūtu,kas attaisno Emmas Bovarī rīcību - alkas pēc Dzīves un Īstas Mīlestības.
Dzintra Paukšta 15.01.2015 18:57
Ļoti patika. Paldies par izrādi.
Ilze Berzina 04.12.2014 12:19
Pēc pirmā cēliena bija liels kārdinājums doties prom. Viss bija lēni, neizteiksmīgi, pelēki kā dominējošā krāsa šajā izrādē. Aktieri tiešām spēlēja, kas laupīja man ticamības un reālas klātbūtnes efektu. Vienīgie, kam ticēju bija Artūrs Skrastiņš un Pēteris Liepiņš. Otrais cēliens izrādījās dinamiskāks - miegs vairs nenāca:). Domāju, ka Nevarauskas tēlojums otrajā cēnienā izglāba izrādi. Pēcgaršu nesagaidīju.
Dailes teātris 04.12.2014 11:57
(no twitter.com) @iveisbarde
Vakardienas Bovarī kundze @Dailesteatris izraisīja patīkamas emocijas: lieliski aktieri, kolosāla scenogrāfija un horeogrāfija. Iesaku!!!
Dace Grietēna 25.11.2014 12:44
Romānu esmu izlasījusi nesen un esmu klasikas cienītāja, tādēļ priecājos par iespēju redzēt uzvedumu teātrī ar tik spēcīgiem aktieriem galvenajās lomās. Vislabāk patika scenogrāfija, kostīmi, mūzika, video. Un protams Artūrs Skrastiņš, kuram vienīgajam izdevāš ielikt savā lomā dzīvīgumu un ticamības momemtu. Diemžēl pārējie galveno lomu atveidotāji ļoti centās, bet viņiem neizdevās atdzīvināt savus tēlus, dažbrīd likās, ka aktieri patiesi mocas, jo vēlas dot labāko skatītājam, bet režisors vai nu nav atļāvis ielikt kaut ko no sevis, vai arī ierobežojis "darbības lauku". Tāpat man nebija skaidrs, ko īsti režisors grib pateikt - kāds ir viņa vēstījums publikai un galvenais akcents. Romāna galveno domu lasot varēja saprast, bet izrādē nē. Tāpar arī galvenā varone Bovarī kundze izrādē liekas kā sieviete, kas pati nezin ko grib un ar skarbu attieksmi mēģina kaut ko sev iegūt. Izrādē viņas kaislības tiek pasniegtas epizodiskā, skrejošā veidā. Tomēr romānā ir skaidri saprotams, ka šīs nebija tikai epizodiskas aizraušanās, bet neviltota cerība uz "īstu dzīvi" pēc viņas domām. Esmu lasījusi arī Annu Kareņinu un redzējusi iestudējumu Nacionālajā teātrī ar Indru Rogu galvenajā lomā. Tas iestudējums ir daudz veiksmīgāks un spēcīgāks. Rezumējot - krāšņa (lai gan meln-pelēka), iespaidīga izrāde ar neapšaubāmi ieguldītu lielu darbu no visu puses, izņemot režisora. Nespriediet par "Bovarī kundzi" tikai pēc izrādes!
Gunita Poldme 20.11.2014 12:54
tā viņš i, kā toreiz, tā šodien - meklējot ārpus sevis ar ko aizstāt savu iekšējo tukšumu;
gribas uzslavēt Bartkeviču, smalks tālaika pavedējs, ko nevar teikt par Žagaru
Vera Tīruma 19.11.2014 15:16
Es biju pārsteigta, ka cilvēki zālē nezināja, par ko būs izrāde! Samulsināja komentārs, ko nācās dzirdēt pēc izrādes: „Es tā arī nojautu, ka būs sliktas beigas”.

Ar nepacietību gaidīju šo izrādi. Es biju noilgojusies pēc klasikas, pēc īstā teātra ar smalkiem tērpiem un rekvizītu, ar oriģināliem dialogiem.
Man bija sajūta, ka es šķirstu grāmatu.
Man ļoti loti patika! Man sagribējās pārlasīt visu Flobēru.

Paldies Dailes teātrim, paldies režisoram, paldies aktieriem!!!
Es iesaku visiem šo izrādi, visiem, kam nav svešs Flobērs un kam nav sveša tā laika Francija!


Kristīne Grīva 17.11.2014 21:22
viss profesionāli. klasika. redzama bezjēdzība, cilvēka nespēja piedzīvot mīlestību, saņemt un sniegt, vien pēc kaut kā ilgoties, kā mēģināt notvert ilūziju, iedomāto pasauli, scenāriju... kas ir dvēseles tuvība? dažkārt tas notiek, dažkārt pāriet, te nepastāv mīlestība. tai būtu jāstāv pāri, tā ir kalpošana... man šī tēma nebija aktuāla... sevišķi saskaroties ar patiesām dzīves problēmām, redzams, cik stulbas ir šādas egoistiskas iekšējas plosīšanās, kas saplosa dzīvi pašam un apkārtējiem... kur pretim varētu savu laiku, enerģiju ielikt, lai pasauli darītu labāku...
Dailes teātris 16.11.2014 15:23
(no twitter.com) @IneseTama
Bovarī kundze @Dailesteatris alkas, grēcīga kaisle, trauslums, cilvēka vājums... tas neatstāj vienaldzīgu. Paldies!
Dailes teātris 16.11.2014 15:22
(no twiter.com) ‏@Danazalite
"Bovarī kundze" @Dailesteatris - spēcīga un patiesa izrāde. Lielisks aktieru darbs.
Dace 16.11.2014 00:51
Izrāde atstāj ļoti pārdomātu un spēcīgu iespaidu. Veiksmīga režija, scenogrāfija, horeogrāfija, muzikālais noformējums. Monolīta, filigrāna un spoža izrāde - izcils aktieru veikums! Paldies :)
Līga Elerte(Kiršteine) 15.11.2014 22:23
Darbs ieguldīts liels.Skatuve izcila.Mūzika spēcīga....Aktieri savās vietās,,,Man viss gribējās ārtāk,straujāk,emocionālāk.........
Dzintra Bērziņa(Vilne) 15.11.2014 21:59
Dekorācijas perfektas - pārējais...it kā neuzrunāja,ja izrādi pielīdzīna Annai Kareņinai,tad - Kareņina - triumfē!!! Kaut kas tomēr izrādē neuzrunāja - it sevišķi nepārdomātās beigas - būs vēl izrāde vai jāapplaudē aktieriem par sniegumu.Kristīne Nevarauska - lzcila!!!
Annasofija Tormane Thars 15.11.2014 16:01
Dailes teātris 15.11.2014 14:06
(no twitter.com) @GatisKokins
Atkočūns ir piepildījis Smiļģa templi ar jēgpilnu teātri, bez nevajadzīga sarža un groteskas. Bravo @Dailesteatris! #BovarīKundze
Dailes teātris 15.11.2014 14:05
(no twitter.com) ‏@rrrench
Joprojām domas jaucas par vakardienas redzēto pirmizrādi @Dailesteatris "Bovarī kundze", skaisti, patiesi un noteikti neastāj vienaldzīgu!

Dailes teātris 15.11.2014 14:05
(no twitter.com) @IneseTama
Bovarī kundze @Dailesteatris alkas, grēcīga kaisle, trauslums, cilvēka vājums... tas neatstāj vienaldzīgu. Paldies!
Peter 15.11.2014 13:01
Par to kāpēc nepieciešams sagatavoties izrādei, lai nebūtu pārlieku liels pārsteiguma moments http://bandzja.wordpress.com/2014/11/15/bovari-kundze-dailesteatris/
Sandis Feldm 15.11.2014 12:45
laba