Publikācijas

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Dailes teātris 27.02.2020 09:33
(no twitter.com) Renate @renatelz (26.02.2020.)

Izrādes “Talantīgais misters Riplijs” @Dailesteatris scenogrāfija mani apbūra. Un dziedošās balsis. Izcili!
Dailes teātris 24.02.2020 16:28
Ieva Pulvere virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"Iestudējot izrādes ar pasaulē jau plaši zināmu nosaukumu, skatītāji gribot negribot to salīdzinās ar iepriekš redzētiem variantiem. Manā galvā tā bija 1999. gada kinofilma ar Džūdu Lovu, Metu Deimonu un Gvinetu Paltrovu galvenajās lomās. Ātri gan sapratu, ka Groza – Ķibere apskatīs romānu no cita skatu punkta un labi vien ir – šī versija man patika labāk. Lielākoties jau galvenā varoņa Toma Riplija atveidojuma dēļ. Nav ierasts redzēt Grāveli titullomā, bet šoreiz viņš ar to tika galā godam. Jā, varbūt varētu piekasīties tādām niansēm kā teksta sajaukšana vai runas uzsākšana nevietā, bet to varēja novērot visiem iesaistītajiem aktieriem, ko varu skaidrot ar to, ka šī bija tikai 4. izrāde un aktieri, iespējams, vēl nav pieslīpējušies viens otram.[..]"

Pilnu izrādes vērtējumu lasiet šeit - https://ej.uz/ug94
Dailes teātris 12.02.2020 15:32
Armands Kalniņš virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"[..]Nedomāju, ka režisore atkārtojas (kā tas dažās atsauksmēs ir izskanējis), izrādē ir būtiskas idejas, kuras nav viegli pieņemt, bet dzīves situācijās – ne vienmēr iespējams jēdzīgi risināt. Arī pseidofilozofiskumu, kas tiek pārmests lugai, izrādē nesaskatīju.

Aplausi bija izjusti, šķita, ka sapratne panākta."

Pilnu izrādes vērtējumu varat lasīt https://ej.uz/wukd
Liga Lutuma 12.02.2020 00:32
Izrāde, par kuru noteikti ir jādomā. Tā nav viegla, tāpēc pieļauju, ka daudzi to nesaprata.
Scenogrāfija lieliska, paspilgtina izrādes noskaņu, tāpat kā tērpi un video.
Vēlos uzteikt G.Grāveļa saspēli ar A.Buli un izcilo Fausto lomas tēlojumu T.Veličko izpildījumā. Paldies!
Dailes teātris 05.02.2020 10:06
Dana Zālīte virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"[..]Izrāde ir skatuviski organiska un vizuāli baudāma. Nav disharmonijas kopējā vēstījumā – uz skatuves valda plašums un gaišas krāsas (scenogāfs Mārtiņš Vilkārsis), tāpat smilšu un brūnais tonis vērojams varoņu apģērbā (kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa). Tas, ko mēs redzam, labi un veiksmīgi “sadarbojas” ar to, ko mēs dzirdam, precīzāk, komponista Kārļa Auzāna mūzika ir viena no izrādes lielākajām uzvarām. Runājot par aktieru ansambli, tāds Dailes teātrī vēl nav bijis. Gints Grāvelis, kurš atveido Tomu Ripliju, un Andris Bulis Ričarda Grīnlifa lomā ir līdzīgi, proti, aktieriem piemīt zināma vizuālā līdzība, tomēr ar to vien nepietiek. Abiem savā ziņā ir identiskas aktieriskās kvalitātes. Pieaicinātie aktieri Inga Alsiņa - Lasmane, Toms Veļičko un Juris Jope katrs ir veiksmīgs savās lomās, īpaši izceļot Jopes vokālās dotības.[..]"

Pilnu izrādes vērtējumu lasiet šeit - https://ej.uz/zxem
Armands Broks 04.02.2020 18:09
Labāk noskatieties to pašu filmas variantā - ļoti interesanta ar labiem aktieriem. Šis iestudējums ir ĀRKĀRTĪGI garlaicīgs gan priekš tiem, kas ir redzējuši filmu, gan tiem, kas nav. Iemīlējies Šekspīrs ir labs piemērs tam, ka arī izrādi var iztaisīt tikpat labu, kā oskarotu Holivudas filmu. Ļoti patika! Bet ar Ripliju - liela vilšanās. Nez vai pus gadu noturēsies repertuārā?
P.S. Kāpēc Dailes teātris pats liek te iekšā tikai pozitīvas atsauksmes no citiem medijiem? Lai "atšķaidītu" negatīvās atsauksmes, kuras mēs te rakstam??? Tā jūs paši sev uzlabojat garastāvokli? Vai drīzāk māniet sevi? :)
Inese Putniece 04.02.2020 06:50
Vienmēr ir interesanti savā ziņā salīdzināt filmu & teātra izrādi. Sevišķi, ja ņem vērā kino industrijas tehniskās iespējas attēlot, piemēram, varoņu iekšējos pārdzīvojumus, domas, jūtas, murgus, rēgus, kas vajā. Teātra izrādē savā ziņā tas viss jāiznes aktieriem. Tie uz skatuves atnāk kā paralēls stāsts arī izrādē “Talantīgais misters Riplijs”.
Cik ironiski, malignu narcisu (sociopātu) nosaukt par talantīgu! Par talantīgu manipulatoru, slepkavu, kura ļaunumu cilvēki ‘nolasa’ intuitīvi, bet dažādu iekšēju procesu dēļ nespēj tam pretoties & pretstāvēt. Toms Riplijs visu mūžu juties neredzams, neievērojams, nepamanāms, tomēr jau no tēva pārmantojis sirdsapziņas defektu, spēj to otrā paaudzē slimā veidā “pilnveidot”, iznīdējot vainas sajūtu pilnībā, gūst patoloģiskā veidā ‘kompensāciju’ par pāridarījumiem, pārdzimstot Ričardā Grīnlīfā. Uzrunāja skatuves scenogrāfija, kas, jāsaka, spēcīgi pastiprināja drūmo noskaņu.
Bet visam pāri - milzīgs pārsteigums & prieks par Ginta Grāveļa Tomu Ripliju & saspēli ar Andra Buļa Ričardu Grīnlīfu.
Dailes teātris 03.02.2020 17:14
Vita Jermoloviča virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"[..]Jau no izrādes sākuma mani nobūra vērienīgā Mārtiņa Vilkārša scenogrāfija un video. Lielisks gaismas mākslinieka darbs un Kārļa Auzāna mūzika. Aktierdarbs labs, bet vēl ir kur tiekties un laikam šajā reizē derēs teiciens, “ka nevar būt labi, ja var būt vēl labāk”."

Pilnu izrādes vērtējumu lasiet - https://ej.uz/m93q
Elza Graudiņa 03.02.2020 16:01
Šīs sezonas vilšanās. Garlaicīgs, miegu uzdzenošs pirmais cēliens. Bija cerība, ka pirmā cēliena kriminālās beigas būs efektīgs turpinājums otrajam cēlienam, bet nebija. Joprojām I.Alsiņa-Lasmane monotoni runāja savu tekstu, O.Dreģe šļupstēja, neglāba Jopes dziedājums. Nebija vērojama G.Grāveļa varoņa izaugsme - kāds izrādes sākumā, tāds-beigās. Patika A.Bulis, vismaz viņš piešķīla izrādei asumiņu. T.Veličko lieliski izspēlēja savu lomu.
Līdz šim, apmeklējot Dailes teātra izrādes lielajā zālē, nebiju novērojusi, ka ļoti daudzi skatītāji atstāj zāli vēl pirmā cēliena laikā.
Dzintra Paukšta 02.02.2020 21:32
Ļoti vīlusies. Žēl laika un naudas.Arvien vairāk viļos Dailes teātra izrādēs.
Dailes teātris 02.02.2020 12:07
(no Twitter.com) Dace @ZDachele (02.02.2020.)
Stilīga izrāde, svarīgi uztvert tās atmosfēru. Miljons par scenogrāfiju. Gints Grāvelis turpina pārsteigt. Laikam esmu tāda kā Lauras Grozas - Ķiberes fane #talantīgaismistersriplijs @Dailesteatris
Dailes teātris 02.02.2020 12:06
(no Twitter.com) queen_sincha @Sin4uks (01.02.2020.)
Ar katru teātra reizi, iemīlu teātri vēl vairāk. Šodienas kultūrdeva - Talantīgais misters Riplijs
@Dailesteatris, nelika vilties. Tik loti kko iekārot un manipulēt, lai to iegūtu! Izcili aktieri , esmu sajūsmā!
Anta Zvilna 01.02.2020 22:39
kkas šajā izrādē ļoti uzrunāja....laba scenogrāfija, muzikālās replikas, lielisks aktieru ansamblis, G.Grāvelim iespēja sevi parādīt-finālā zālē stāvovācijas...
letiņš 01.02.2020 21:23
Režisorei vajadzētu nokāpt no sava augstā kalna un saprast, ka lai iestudētu šādus darbus viņai talants nepietiek. Gints Grāvelis arī bija liela vilšanās, galvenā varoņa lomu viņš nespēja panest. Kopumā izrāde nav laika un naudas vērta. Liela vilšanās. Puse no skatītājiem devās mājās pēc pirmā cēliena un otra puse aizmiga otrajā. Salīdzinājumā ar 99. gada izcilo filmu, kas pat tika nominēta pieciem oskariem šis iestudējums sagādāja vilšanos. Vienīgā vērtība šai izrādei bija mūzika un Jura Jopes izcilais sniegums.

M
Artūrs Grīns 01.02.2020 20:00
Nesaprotu kādēļ par šādu izrādi būtu jāmaksā nauda. Šī vājo un pedarastisko vīriešu tēma mūsu valstī nez kāpēc ir joprojām aktuāla. Žēl cilvēku, kuri ir iegādājušies abonementus visai sezonai. Jope nav pievienotā vērtība izrādei (jo nav izrādes), bet izrādes un sava talanta izcilība.
Ieva Rudzīte 01.02.2020 09:50
Juris Jope ir pievienotā vērtība šai izrādei. Izcils sniegums!